Młotowiertarka 700 PSE Press Control

Nowa elektropneumatyczna młotowiertarka marki Kress do wiercenia udarowego wyposażona jest w system Press Control, który mierzy silę nacisku na wiertło podczas pracy, co zapobiega przeciążeniom maszyny i pozwala osiągnąć najlepsze rezultaty wiercenia.
Wiercenie udarowe przy pomocy elektropneumatycznej młotowiertarki wymaga odpowiedniego prowadzenia maszyny w osi odwiertu. Podczas tego typu prac nie zaleca się zbyt mocnego "pchania" narzędzia, gdyż - bez względu na moc i konstrukcję wiertarki - tłumi się działanie udaru. Takim przeciążeniom zapobiega system Press Control zastosowany w młotowiertarce pneumatycznej 700 PSE marki Kress.

Jak działa młotowiertarka z Press Control

System dokonuje pomiaru siły nacisku wywieranej na wiertło podczas pracy. W górnej części korpusu młotowiertarki umieszczone są dwie kontrolki - zielona sygnalizuje prawidłowe funkcjonowanie narzędzia, z kolei czerwona dioda informuje o zbyt dużym obciążeniu i konieczności zmniejszenia siły nacisku. Press Control włącza się automatycznie w trybie wiercenia udarowego. W trakcie podkuwania i wiercenia system nie jest aktywny. To rozwiązanie pozwala na maksymalną wydajność urządzenia i eliminuje ryzyko zatarcia narzędzia.

Młotowiertarka z elektronicznym sterowaniem

Elektropneumatyczna młotowiertarka 700 PSE Press Control ma elektroniczne sterowanie prędkością obrotową w początkowej fazie wiercenia oraz sprzęgło przeciążeniowe. Elektronarzędzie umożliwia zatrzymanie obrotów do lekkiego dłutowania i wyłączenie udaru podczas zwykłego wiercenia. Mechanizm udarowy młotowiertarki 700 PSE Press Control generuje 5200 udarów na minutę. Po wyłączeniu udaru narzędzie świetnie sobie radzi z wierceniem w drewnie, a także w stali przy użyciu adaptera do wierteł cylindrycznych (opcja). Przydatnym dodatkiem jest również ogranicznik głębokości wiercenia.

Młotowiertarka ma uchwyt SDS-Plus. Urządzenie kupuje się w wygodnej walizce, która ułatwia przewożenie i przechowywanie. Narzędzie jest objęte trzyletnią gwarancją.

Dane techniczne:

Moc: 700 Wat

Obroty bez obciążenia:0 - 1050 /min.
Ilość udarów bez obciążenia: 5200 /min.

Energia udaru: 2,4 J EPTA (05/2009)

Maks. średnica wiercenia udarowego w betonie: 24 mm

Maks. średnica wiercenia w stali:13 mm

Maks. średnica wiercenia w drewnie: 30 mm

Średnica kołnierza: 43 mm

Waga: 2,7 kg

Promocyjna cena młotowiertarki elektropneumatycznej 700 PSE Press Control firmy Kress to 699 zł netto

Zobacz też, jak zrobić skrzynkę na narzędziaZapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład