Przesuwne okna tarasowe ASS 77 PD.HI

System przesuwny Schüco ASS 77 PD to okna tarasowe umożliwiające tworzenie dużych, panoramicznych przeszkleń. Teraz system daje jeszcze szersze możliwości. Innowacyjne rozwiązania sensoryczne zapewniają maksimum bezpieczeństwa, a naroże 90 st. gwarantuje jeszcze szerszy, niczym niezakłócony widok.
Wielkowymiarowe przeszklenia wprowadzające do wnętrz światło i powiększające przestrzeń są wyjątkowo modne i popularne w nowoczesnej architekturze. Przeszklenia przesuwne doskonale wpisują się w ideę ambitnej architektury. Zostały uhonorowane nagrodami iF design award Gold 2012 i red dot design award best of the best 2012, a także wyróżnieniem design dla konesera 2014. Teraz udoskonalony system okien tarasowych daje zupełnie nowe możliwości konstruowania efektownych, przeszklonych ścian z inteligentną, maksymalnie komfortową i bezpieczną obsługą elementów przesuwnych.

Nowe okna tarasowe: duże przeszklenia, wielka wytrzymałość

Przeszklenia przesuwne Schüco ASS 77 PD są wyjątkowo transparentne i lekkie optycznie dzięki filigranowym profilom aluminiowym. Mimo delikatnego wyglądu można w nie wstawiać wielkoformatowe pakiety szyb zespolonych o grubości nawet 60 mm. Zewnętrzna rama oraz próg są zlicowane z konstrukcją budynku, a szerokość styku profili pionowych została zminimalizowana nawet do 37 mm. W efekcie powstaje wielkoformatowa, przejrzysta konstrukcja o harmonijnym wyglądzie. Skrzydła mogą osiągać ciężar do 500 kg oraz szerokość do 3200 mm i wysokość do 3500 mm, tworząc "szklaną ścianę" sięgającą od podłogi do sufitu.

Teraz ciepłą konstrukcję systemu w wariancie Schüco ASS 77 PD.HI o wysokiej izolacyjności cieplnej na poziomie Uw=1,0 W/m2K można przedłużyć również na naroże budynku, nie stosując przy tym słupka! Skrzydła są zsuwane do rogu, a po ich rozsunięciu można cieszyć się bardzo szerokim, niczym nieograniczonym widokiem na otoczenie. Mechanizm napędowy został całkowicie ukryty wewnątrz profilu. Szeroki wybór typów otwierania zapewniają dwu- oraz trzytorowe prowadnice, która umożliwiają realizację ścian składających się nawet z sześciu przeszklonych pół z czterema przesuwnymi skrzydłami. Oznacza to jeszcze więcej możliwości tworzenia różnych kombinacji przejść, w zależności od układu pomieszczenia czy indywidualnych przyzwyczajeń.

Sterowanie oknami tarasowymi Schüco

Wyjątkową cechą systemu przesuwnego Schüco ASS 77 PD jest możliwość otwierania i zamykania nawet bardzo ciężkich skrzydeł za jednym dotknięciem przycisku na wewnętrznym panelu sterowania lub za pośrednictwem urządzenia mobilnego. Innowacyjne rozwiązanie oferuje także opcję obsługi systemu pilotem i montażu czytnika linii papilarnych, który umożliwia otwieranie drzwi bez potrzeby użycia klucza. Przeszklenia przesuwne są realizowane w klasie antywłamaniowej RC2, dlatego mogą być z powodzeniem stosowane jako element ochrony domu.

Maksimum bezpieczeństwa użytkowania daje nowoczesna technika sensoryczna, która uniemożliwia zamknięcie drzwi w sytuacji, gdy w świetle przejścia pojawi się przeszkoda. W przypadku przeszkleń bez otwieranych naroży do wyboru jest również wersja z obsługą manualną skrzydeł o ciężarze do 300 kg.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykładWięcej o: