Czujnik ruchu comstar Vayo

Firma Telenot wprowadza na rynek linię czujników ruchu comstar Vayo. Czujki wykrywają ruch, a ich wyjątkową zaletą jest ciekawy design.
Czujnik ruchu comstar Vayo jest dobrym rozwiązaniem, jeśli chcemy dbać o bezpieczeństwo w domu, a jednocześnie oczekujemy, żeby widoczne elementy systemu alarmowego były wykonane estetycznie i pomysłowo. Czujnik ruchu firmy Teleon przeznaczony jest do monitoringu pomieszczeń. Ma wbudowany układ optyczny, który wykrywa podczerwone promieniowanie cieplne, emitowane m.in. przez ludzkie ciało. Aby zapewnić jak najlepszą jakość sygnałów i uniknąć fałszywych alarmów, optyka lustrzana dzieli monitorowany obszar na sektory. Czujniki ruchu dostępne są w różnych wersjach stylistycznych i kolorach, a użytkownik może wybrać dowolną obudowę.

Czujniki ruchu comstar Vayo są dostępne w różnych wersjach; różne ich typy można zamontować w tym samym budynku, żeby osiągnąć maksymalną ochronę. Instalacja czujek nie wymaga specjalnych umiejętności. Dodatkową zaletą jest niskie zapotrzebowanie urządzeń na prąd.

Czujnik ruchu bez fałszywych alarmów

Czujnik ruchu comstar Vayo funkcjonuje w technologii przetwarzania sygnału TRAP, co eliminuje błędne alarmy. Czułość czujników Vayo można regulować ręcznie. Nad sprawnością urządzenia czuwa autotest, który sygnalizuje usterki działania. W pamięci czujek można też sprawdzić, która z nich aktywowała alarm.

Dualne czujniki ruchu comstar Vayo łączą technologię pasywnej podczerwieni z technologią mikrofalową. Potrafią rozróżnić prawdziwe zagrożenie od fałszywego alarmu, który mogłoby wywołać np. powolna zmiana temperatury. Czujniki dualne są przeznaczone do monitorowania pomieszczeń w trudnych warunkach. Detektor mikrofalowy można regulować w zakresie 4 stopni czułości i optymalnie dostosować do warunków danego otoczenia. Istotne jest również, że dualna czujka comstar VAYO C10/C10 BUS posiada antymasking, wykorzystujący niewidoczne promieniowanie podczerwone.

Modele comstar Vayo B/C 15 i 25 wysyłają alarm do centrali alarmowej poprzez przekaźnik, a czujnik ruchu comstar Vayo B/C 15 i 25 BUS poprzez magistralę. Czujki ruchu comstar VAYO dual, mają pamięć oraz funkcję autotestu.

Kolorowe czujniki ruchu

Czujniki ruchu comstar Vayo dostępne są w wielu ciekawych kolorystycznych wariantach. Użytkownicy mają do wyboru 16 wzorów w różnych barwach, więc łatwo dopasować obudowę urządzenia do wystroju pomieszczenia.

Sugerowane cent detaliczne czujek ruchu comstar Vayo:

- czujka ruchu comstar Vayo: 422 zł

- czujka ruchu comstar VAYO dual: 500 zł

Czytaj też o wyborze i montażu czujników czaduZapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykładWięcej o: