Izolacje natryskowe pianką Icynene

Pianka Icynene to doskonały materiał termoizolacyjny do ocieplania dachów. Wykonuje się nią natryskowe izolacje.
Pianka to coraz popularniejszy materiał, wykorzystywany przy ocieplaniu dachów. Staje się silną konkurencją dla wełny mineralnej. 15 cm pianki Icynene odpowiada izolacyjności cieplnej 25 cm warstwy wełny mineralnej miękkiej z rolki.

Zalety pianki do ocieplania dachu

Najważniejsze zalety pianki Icynene to:

- Szczelność - pianka idealnie wypełnia każdy zakamarek izolowanej powierzchni dlatego nadaje się do nawet najbardziej skomplikowanych konstrukcji dachów.

Dzięki piance tworzy się jednolita powierzchnia pozbawiona mostków termicznych.

- Dźwiękochłonność - pianka zapewnia doskonałą izolację akustyczną przy relatywnie małych grubościach. Jest to szczególnie ważne, gdy uciążliwe są dla nas odgłosy padającego deszczu, gradu lub hałasy miejskie. Parametry akustyczne pianki są lepsze w porównaniu z izolacją wełną czy styropianem.

- Paroprzepuszczalność - pianka nie blokuje swobodnego odparowywania wody np. ze źle wysuszonego drewna konstrukcyjnego. Pianka jest materiałem o bardzo niskiej absorpcji wody.

Nieprzewiewność - pianka jest barierą dla podmuchów wiatru - działa jak membrana zatrzymująca ciepło wewnątrz przy zachowaniu właściwości tzw. materiału oddychającego.

- Szybka w instalacji - nawet 300 m2 izolacji można wykonać w ciągu jednego dnia.

- Przyczepność i elastyczność - pianka nie odkleja się od ciągle pracujących elementów konstrukcyjnych budynku.

- Bezpieczeństwo - nie emituje żadnych związków, pyłów, zapachów ani alergentów. Nie zawiera związków rakotwórczych i substancji mających negatywny wpływ na warstwę ozonową ziemi. Pianka nie rozprzestrzenia ognia i jest materiałem samogasnącym, niekapiącym. Klasyfikacja ogniowa i reakcja na ogień: klasa E z płytką GK 12 mm B-s1 d0.

- Trwałość - w całym okresie "życia izolacji" pianka praktycznie nie zmienia swoich właściwości. Nie zmniejsza się, nie kurczy, nie degeneruje pod kątem wilgoci.

Producent pianki Icynene daje 25 lat gwarancji.

Koszt wykonania izolacji poddasza 135 m2 (średniej powierzchni poddasze do izolacji) od 45 zł do 85 zł/m2.

Cena za cały dach od 6000 do 11 500 zł.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład