Odpowiedni klimat dla Twojego domu

Kiedyś była luksusem. Dziś jest coraz bardziej dostępna. Klimatyzacja. To ona sprawia, że możemy poczuć się w naszym domu naprawdę komfortowo. I rzeczywiście, możliwość swobodnego sterowania temperaturą ma bezpośrednie przełożenie na jakość naszego życia. To właśnie domowa klimatyzacja pomaga nam zadbać o optymalny klimat do pracy, nauki, wypoczynku, zabawy i zdrowego snu.

Sprawdzone rozwiązanie

Klimatyzacja to rozwiązanie, z którego od wielu lat powszechnie korzystają Amerykanie, Kanadyjczycy i mieszkańcy południowej Europy. Oni nie wyobrażają sobie życia bez odpowiednio schłodzonego lub ogrzanego domu. A my? W tej kwestii nadal gonimy świat. Nie zmienia to faktu, że klimatyzatory są coraz częściej instalowane nie tylko w biurach i sklepach, ale także w domach i mieszkaniach. Dziś jest to łatwiejsze, bo najnowocześniejsze systemy klimatyzacyjne są coraz bardziej przystępne cenowo.

I jest to bardzo dobra wiadomość.

Daikinfot. materiały partnera

Komfort przez cały rok

Korzyści z posiadania klimatyzacji są nie do przecenienia. To ona uniezależnia nas od warunków panujących na zewnątrz. Dlatego mroźna zima lub uciążliwie upalne lato nie mają już żadnego znaczenia. Klimatyzacja zawsze utrzyma odpowiednią temperaturę w domu przez cały rok, a zimą może stać się wygodną alternatywą dla tradycyjnych źródeł grzewczych, tak jak Daikin Nexura. Jego największą zaletą jest przedni panel, który rozgrzewa się jak zwykły grzejnik. Efekt? Komfortowe odczuwanie ciepła bez hałasu i przeciągu.

Co ważne, klimatyzator Nexura w trybie grzania zapewnia wyższą wydajność energetyczną niż w przypadku systemów ogrzewania zasilanych paliwami kopalnymi. Oznacza to, że osiąga sprawność na poziomie 400%!

http://www.daikin.pl/minisite/nexura/

FVXG-K_R standardfot. materiały partnera

Idealne warunki do nauki i pracy

To już fakt. Odpowiednio dobrana temperatura sprzyja koncentracji, co przekłada się na efektywność pracy i przyswajalność wiedzy przez dzieci. Przyjmuje się, że najlepsza temperatura powietrza do pracy umysłowej powinna wynosić ok. 21oC. Warto także pamiętać o przewietrzaniu pomieszczenia.

Daikinfot. materiały partnera

Zdrowy sen

Kto nie lubi się wyspać! Ale aby sen był dla nas zbawiennym odpoczynkiem, warto skorzystać z dobrodziejstw klimatyzacji. To ona pomoże nam utrzymać temperaturę w sypialni na optymalnym poziomie 18-20oC. Oczywiście, trzeba wybrać taką klimatyzację, której cicha, niemal bezgłośna praca nie zakłóci nam nocnego odpoczynku. System Daikin Emura jest bardzo cichy (do 19 dB), energooszczędny (klasa A+++), a dodatkowo można nim sterować zdalnie lub programować, np. za pomocą smartfona.

http://www.daikin.pl/minisite/daikin-emura/

Emurafot. materiały partnera

Prawdziwy wypoczynek

W pomieszczeniu, w którym odpoczywamy temperatura nie powinna przekraczać 24oC. Jednocześnie Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) określa dolną granicę temperatury idealnej do wypoczynku na poziomie 18oC, a dla osób starszych 20oC. Warto także zwrócić uwagę na zalecenia Brytyjskiego Instytutu Monitorowania Zdrowia Publicznego, który zaleca schłodzenie lub nagrzanie pomieszczenia do temperatury 21oC. Nowoczesne systemy klimatyzacyjne, tak jak Daikin Ururu Sarara mogą nawilżać i osuszać powietrze, a przede wszystkim oczyszczać je z bakterii, roztoczy i grzybów, co ma niebagatelne znaczenie, np. dla alergików.

http://www.daikin.pl/for-your-home/needs/air-conditioning/ururu-sarara/index.jsp

Daikinfot. materiały partnera

Zaufać ekspertom

Jaki system klimatyzacji wybrać? Na pewno powinny to być sprawdzone, niezawodne i zaawansowane technologicznie rozwiązania. Na pewno warto zwrócić uwagę na takie kwestie jak: cicha praca, czujnik ruchu, programowalny tygodniowy zegar, filtrowanie, nawilżanie i oczyszczanie powietrza, a także na wygodne sterowanie klimatyzacją online za pomocą laptopa lub smartfonu.
W końcu chodzi o nasz komfort, prawda?

Zobacz film