Doświadczenia właścicieli

  • Modernizacja starego budynku wymaga fachowych i starannych wykonawców (albo przynajmniej stałego nadzoru inspektora budowy). Nie warto szukać tanich pracowników bez doświadczenia.

  • Dzięki temu, że garaż na samochody znalazł się od zachodniej strony, skąd wieją wiatry (u nas, na otwartym terenie, są szczególnie uciążliwe), i został przesunięty w głąb ogrodu w taki sposób, aby utworzył wraz z budynkiem literę L, stanowi on teraz świetną osłonę tarasu oraz przylegających do niego wnętrz.

  • Ponieważ mamy nasłonecznioną działkę oraz odpowiedni układ budynku (i dachu), kilka lat temu zastanawialiśmy się nad kolektorami słonecznymi. Jednak odstraszyła nas cena i długi okres amortyzacji urządzenia.

  • Jesteśmy bardzo zadowoleni z okien. Szyby rzeczywiście dobrze chronią przed zmianami temperatury, o czym przekonujemy się i w zimie, i w lecie. Dzięki zastosowaniu ruchomej dodatkowej ramy z drewnianymi szprosami, łatwo się je myje. Taką ażurową ramę ze szprosami polecamy wszystkim wielbicielom drobnych podziałów w oknach, bo jest praktyczna i można ją zdjąć, kiedy rustykalna stylistyka się nam znudzi.

  • Warto mieć w domu drugie źródło ciepła. W czasie awarii gazowego pieca c.o. poprzedniej mroźnej zimy wkład kominkowy z rozprowadzeniem ciepła na piętrze uratował nas przed zimnem.