Jaki telewizor kupić? Oto 5 podstawowych rad

1. Zastanów się, czego potrzebujesz

Przede wszystkim zastanówmy się jakiej wielkości telewizor będzie odpowiedni do naszego wnętrza oraz z jakiej odległości będziemy oglądać obraz. Aby ustalić prawidłową odległość od odbiornika, należy rozmiar ekranu podany w calach podzielić przez 10". Zgodnie z tą zasadą najlepsza odległość od kanapy do odbiornika dla telewizora 32" to 3,2 m.

2. Parametry techniczne

Koniecznie sprawdźmy wyposażenie danego modelu w gniazda. Nowoczesny odbiornik TV powinien posiadać przynajmniej jedno złącze HDMI. Warto również, żeby był przystosowany do wymagań telewizji wysokiej rozdzielczości. Inne istotne parametry to rozdzielczość ekranu, liczba wyświetlanych kolorów, kąt widzenia, czy współczynnik kontrastu.

3. Nowszy = lepsza jakość obrazu

W miarę możliwości wybierajmy najnowsze modele telewizorów. Pamiętajmy przy tym, że w każdym kolejnym modelu zostaje ulepszona najważniejsza część odbiornika TV - matryca, która odpowiada za jakość obrazu. Udoskonalona matrycja pozwala zatem na cieszenie oka jeszcze lepszą jakością obrazu.

4. Nie bójmy się promocji

Decydując się na zakup telewizora w dobrych internetowych lub tradycyjnych sklepach, nie musimy obawiać się promocji. Przeceniony sprzęt nie jest towarem wybrakowanym, wadliwym, czy gorszej jakości. To pełnowartościowe produkty na gwarancji, których nowa, niższa cena może się wiązać na przykład z wprowadzeniem nowszego modelu i chęcią wyprzednia starszego. Dla klienta to czysty zysk.

5. Zakupy w sieci? Oczywiście!

Kupując sprzęt w sieci, pamiętajmy o jednej podstawowej zasadzie - wybierajmy sklepy, które oferują asortyment z polskich kanałów dystrybucji, czyli z gwarancją polskich dystrybutorów. Dzięki temu, w razie usterki, będziemy mieli pewność obsługi serwisowej i gwarancyjnej w autoryzowanych serwisach na terenie Polski.