Mieszkanie, które pomyśli za ciebie

Inteligentne mieszkanie, które spełnia każde polecenie domownika oraz zapewnia mu bezpieczeństwo i wygodę, to najnowsze rozwiązanie firmy Luxmat. Inteligentna instalacja wyróżnia się konkurencyjną ceną, łatwością w obsłudze i pełną integracją dotychczas stosowanych systemów.
Niewątpliwą zaletą systemu jest możliwość czasowego programowania zdarzeń i ustawiania harmonogramów zadań do wykonania o określonych, z góry ustalonych porach. Na przykład zaraz po przebudzeniu uruchamia się scena, w której odsłaniają się zasłony, włącza radio na ulubionej stacji a automatycznie zrobiona aromatyczna kawa "wita" nas w kuchni. Innym przykładem może być scena, kiedy po przyjściu z pracy płynnie rozjaśniające oświetlenie korytarza prowadzi nas do salonu, w którym telewizor wyjeżdża windą ze ściany uruchomiony na konkretnej stacji telewizyjnej z odpowiednią siłą głosu a z kuchni dochodzą zapachy automatycznie przygotowanego jedzenia. Na wieczór zaprogramowana scena może wprowadzić odpowiednie oświetlenie w łazience, rozpylić ulubiony zapach a nawet przygotować kąpiel o preferowanej temperaturze. Wszystko to jest możliwe po naciśnięciu jednego przycisku na panelu w salonie. Zaprogramować możemy niemal wszystko. Przyszłość dzieje się teraz - powiedział Paweł Okoń, dyrektor techniczny w Luxmat Sp. z o.o.

Czytaj też:

Inteligentny dom - przyjaciel, czy wróg ?System Luxmat V8tech MMC (Multi Media Control) jest inteligentną instalacją przeznaczoną do kompleksowego zarządzania automatyką budynkową. Sprawdza się w mieszkaniach, apartamentach, domach oraz biurowcach. Integruje wszystkie systemy montowane w budynkach: oświetlenie, klimatyzację, ogrzewanie, wentylację, żaluzje i rolety, a także multimedia. W prosty i przejrzysty sposób skupia obsługę wszystkich mediów elektrycznych w jednym panelu dotykowym lub bezprzewodowym urządzeniu typu PDA. Jednym dotknięciem palca można uruchomić multimedia, opuścić żaluzje, ustawić odpowiednią temperaturę oraz włączyć oświetlenie. Istnieje możliwość kreowania "scen", czyli logicznych ciągów wydarzeń i grup zadań wykonanych przez wiele urządzeń po użyciu jednego przycisku. Definiowanie i programowanie "scen" ogranicza jedynie wyobraźnia użytkowników. Sterowanie wybranymi funkcjami systemu możliwe jest za pośrednictwem telefonu komórkowego oraz zdalnie przez Internet.

Podstawowe możliwości systemu to sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem, klimatyzacją i roletami. We współpracy z oprawami i czujnikami ruchu lub obecności zapewnia zaawansowane zarządzanie oświetleniem całego budynku. Dla domownika oznacza to nie tylko komfort, wygodę, ale również gwarantuje oszczędne gospodarowanie energią elektryczną. Rozwiązanie pozwala także stworzyć strefowe zarządzanie ogrzewaniem, pozwalając na utrzymanie w każdym pomieszczeniu innej, indywidualnie dostosowanej temperatury. Ciepłota w pomieszczeniu może być uzależniona od obecności osoby. Dzięki temu można nawet do 30% zmniejszyć ilość zużywanej energii i obniżyć koszty eksploatacji budynku. Myślący system potrafi dodatkowo współpracować z instalowanymi w ogrodzie zraszaczami oraz czujnikami temperatury i wilgotności, uwzględniając temperaturę powietrza, poziom opadów i porę dnia.

Inteligentny system firmy Luxmat to przede wszystkim konkurencyjna cena, łatwość w obsłudze i optymalizacja modułów sterujących oraz możliwość integracji wielu systemów stosowanych dotychczas niezależnie. Z punktu widzenia użytkownika dodatkowym atutem jest niewątpliwie możliwość implementacji urządzeń, które obecnie są użytkowane a tym samym redukcji kosztów związanych z zakupem nowych urządzeń.

System Luxmat V8tech MMC może obsługiwać posiadane dowolne urządzenie elektryczne za pomocą wielu dostępnych protokołów komunikacyjnych oraz komunikację radiową, podczerwień, czy bluetooth. System inteligentnego budynku stwarza praktycznie nieograniczone możliwości. Nasi specjaliści w taki sposób konfigurują system i jego funkcjonalność, aby w końcowym efekcie użytkownik mógł korzystać z niego w taki sposób, w jaki tylko zechce - podkreśla dyrektor techniczny.Więcej o: