Osiem najczęstszych błędów popełnianych przy ocieplaniu dachu

Jeśli przestrzeń pod dachem domu ma być przeznaczona na cele mieszkalne, to musi mieć ocieplone połacie dachowe.

- Niedokładnie przycięte odcinki ocieplenia. Za długie (i zbyt mocno upchnięte między krokwiami) będą wypychać folię wstępnego krycia do góry, czego rezultatem stanie się zmniejszenie szczeliny wentylacyjnej pomiędzy nią a pokryciem; za krótkie zaś - wysuną się spomiędzy krokwi.

- Brak wystarczającej szczeliny wentylacyjnej pod pokryciem oraz za mały przekrój otworów wlotowych przy okapie i wylotowych w kalenicy - utrudni albo nawet uniemożliwi właściwą wentylację dachu.

- Stosowanie mniejszej grubości izolacji cieplnej niż w projekcie. Na materiale zaoszczędzimy niewiele, za to z zimnym poddaszem będziemy męczyć się (także finansowo) przez całe lata.

- Niedokładne przyleganie sąsiednich odcinków wełny mineralnej - może w konsekwencji prowadzić do powstawania mostków cieplnych.

- Nieocieplane połączenie krokwi z murłatą oraz ścianką kolankową - również powoduje powstawanie mostków cieplnych.

- Stosowanie nieodpowiedniej folii paroprzepuszczalnej - może doprowadzić do zawilgocenia wełny.

- Nieszczelne połączenia membrany dachowej z kołnierzem okna dachowego czy kominami - woda opadowa może przedostawać się pod folię, do ocieplenia.

- Brak sprawnej wentylacji w domu - para wodna powstająca w domu nie ma możliwości wydostania się na zewnątrz.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

Więcej o:
Copyright © Agora SA