Ogrzewanie pompą ciepła

System NATEA - technologia bezpośrednie parowanie/bezpośrednie skraplanie, CALIANE - technologia bezpośrednie parowanie/woda oraz MI134 - niezależna pompa ciepła do ciepłej wody. Wybierz pompę ciepła idealną do Twoich potrzeb.
NATEA - technologia bezpośrednie parowanie/bezpośrednie skraplanie

NATEA jest gruntową pompą ciepła, w której transfer ciepła jest zapewniony dzięki w pełni ekologicznemu, bezpiecznemu czynnikowi R410A pracującemu w obiegu zamkniętym.

Takie rozwiązanie eliminuje konieczność stosowania wymienników separujących, co w znacznym stopniu wpływa na zwiększenie sprawności układu oraz ograniczenie powierzchni gruntu niezbędnego do pozyskiwania odpowiedniej ilości ciepła.

Również możliwość zastosowania pionowego kolektora gruntowego - sond o głębokości 30m - pozwala ograniczyć powierzchnię ogrodu wykorzystaną do montażu systemu.

Rury miedziane do ogrzewania podłogowego gwarantują nie tylko równomierne rozprowadzenie ciepła w całym domu, ale również najwyższą sprawność oraz bezawaryjność działania układu przez wiele lat.

Dzięki zastosowaniu nowego typu kompresora typu SCROLL, wartość współczynnika efektywności COP wzrosła do wartości 5,04 (temp. parowania 00 C; temp. skraplania 350 C). Szeroki zakres mocy urządzeń (od 3,34 do 50,52 kW - temp. parowania 00 C; temp. skraplania 350 C) gwarantuje optymalną wydajność przy minimalnej powierzchni kolektorów.

Dodatkową zaletą systemu NATEA oprócz funkcji ogrzewania domu jest wytwarzanie ciepłej wody użytkowej o temperaturze do 650C, a także opcja klimatyzacji pomieszczeń i podgrzewania wody basenowej.

Regulacja temperatury w instalacji NATEA wykonywana jest jednym lub kilkoma termostatami.

Aby umożliwić sprawne i proste regulowanie temperatury w poszczególnych strefach ogrzewania, termostaty temperatury są dostępne w wersjach: mechanicznej oraz elektronicznej opcjonalnie z programatorem tygodniowym.

Koszt wykonania instalacji ogrzewania domu w systemie NATEA jest porównywalny do zapewniającego zbliżony komfort, nowoczesnego systemu z kotłem kondensacyjnym.

CALIANE - technologia bezpośrednie parowanie/woda

W CALIANE transfer ciepła zapewniony jest dzięki czynnikowi R410A pracującemu w obiegu zamkniętym kolektora gruntowego i pompy ciepła. Odparowany czynnik z kolektora gruntowego (poziomego lub pionowych sond o głębokości do 30m) trafia do pompy ciepła składającej się z kompresora typu SCROLL. Zastosowane w nim nowoczesne materiały wpływają na wartość współczynnika efektywności. W zależności do modelu wartość COP wynosi 4,25 - 4,69 (temp. parowania 00 C; temp. wody na wyjściu z pompy 350 C). Gwarancją optymalnej wydajności przy minimalnej powierzchni kolektorów jest szeroki zakres mocy urządzeń - od 6,20 do 31,50 kW - temp. parowania 00 C; temp. wody na wyjściu z pompy 350 C.

W systemie CALIANE dystrybucja ciepła w domu może być realizowana poprzez ogrzewanie podłogowe, ścienne lub grzejnikowe. We wszystkich przypadkach nośnikiem energii jest woda płynąca w instalacji centralnego ogrzewania budynku.

Dodatkową zaletą instalacji CALIANE jest wytwarzanie ciepłej wody użytkowej o temperaturze do 650C, podgrzewanie basenu pozwalające na korzystanie z niego przez większą część roku, a także chłodzenie domu w okresie letnim. W CALIANE możliwe jest również łączenie poprzez zasobnik buforowy z różnymi źródłami ciepła.

Regulator pokojowy opcjonalnie z programatorem tygodniowym zapewnia sprawne regulowanie temperatury w poszczególnych strefach ogrzewania.

MI134 - niezależna pompa ciepła do ciepłej wody

MI 134 jest niezależną pompą ciepła do c.w.u mogącą współpracować ze wszystkimi typami zasobników ciepłej wody produkcji Sofath.

Ciepła woda jest wytwarzana w całości i podczas całego roku. MI 134 pobiera energię nagromadzoną w gruncie (z poziomego wymiennika o powierzchni 30 m2).

Pompa zawiera sprężarkę tłokową pracującą z płynem chłodniczym R134A. Moc pompy jest wystarczająca dla zasobnika o pojemności do 300 litrów.

Przeciętne roczne zużycie energii elektrycznej wynosi wówczas od 1900 do 2200 kWh.

Dostępne są również zintegrowane, powietrzne pompy ciepła do c.w.u. o pojemnosci zasobników 200 lub 270 l.

Wszystkie pompy ciepła firmy Sofath charakteryzują się cichą pracą, co znacząco wpływa na komfort ich użytkowania. Dzięki zastosowaniu specjalnego tworzywa tłumiącego, odpowiedniego profilowania oraz szczelnego zamknięcia obudowy, natężenie dźwięku podczas pracy pomp jest minimalne i pozostaje w zgodzie z obowiązującymi normami.

Gwarancja Sofath

Sofath, poprzez każdorazowe dostarczenie projektu wykonawczego wraz z bilansem ciepła, w cenie standardowej instalacji, wyliczonym w oparciu o obowiązujące PN, gwarantuje pokrycie 100% strat ciepła budynku. Takie podejście chroni Państwa przed koniecznością korzystania z elementów wspomagających takich jak grzałki elektryczne, które znacznie podnoszą koszty ogrzewania.

Autoryzowany Koncesjoner Sofath działając na podstawie umowy z De Dietrich Technika Grzewcza Sp. z o.o. i jest zobowiązany do przestrzegania niezbędnych reżimów technologicznych, wykonawczych wymaganych przez producenta zapewniając tym samym wieloletnie, bezawaryjne działanie instalacji.

Decydując się na system Sofath otrzymujecie Państwo nie tylko znakomitej jakości produkt, ale i co równie ważne solidnego, wiarygodnego partnera w trudnym okresie jakim jest budowa własnego domu.