Piękna nawierzchnia receptą na dom pełen ludzi

Dom marzeń to nie tylko miejsce wypoczynku, schronienie przed zgiełkiem miasta i codzienną bieganiną. To również miejsce spotkań bliskich sobie osób. Wspólna biesiada, zabawa i śmiech uskrzydla każdego z nas i nadaje sens naszemu życiu. Chcemy przyciągnąć do siebie wielu przyjaciół. Chcemy słyszeć odgłosy rozmów za ścianą i tupot biegających po ogrodzie dzieci.
Miło jest czuć zapach domowego ciasta i atmosferę odświętnego nastroju na pięć minut przed przybyciem gości. Jak sprawić by nasz dom taki właśnie był? Jak sprawić by z jednej strony stanowił dla nas azyl i miejsce wypoczynku, a drugiej zapraszał miłych gości?

Zacznijmy od wyboru odpowiedniej lokalizacji. Z dala od wielkomiejskiego hałasu z pięknym widokiem to marzenie większości z nas. Nie musimy uciekać na wieś aby znaleźć takie miejsca. Miasta pełne są cichych, bocznych uliczek w których znajdziemy nasz wymarzony dom. Dom z klimatem. Zadbajmy o to by miejsce było schludne, harmonijne i podkreślało nasz indywidualizm. Ale przede wszystkim pamiętajmy, żeby otoczenie domu współgrało z jego wnętrzem. Żadnej architektury w kratkę. Łączmy elementy tak aby do siebie pasowały.

Wizytówką naszego domu na pewno jest pięknie zadbany ogród. To miejsce, które zauważa przechodzień idący ulicą i miejsce o którym rozmawiają sąsiedzi. Tu spędzamy czas z rodziną i naszymi przyjaciółmi od pierwszych dni wiosny do późnej jesieni. To nasza wizytówka. Dlatego warto poświęcić mu szczególną uwagę. Łatwy w utrzymaniu jest ogród w stylu romantycznym, który wręcz zaprasza by spędzać w nim długie godziny. Można go zaprojektować tak, by drzewa i krzewy tworzyły swoiste szpalery, jakby oddzielone od siebie przestrzenie sprzyjające rozmowom we dwoje. Wprawiające w dobry nastrój kolorowe rabaty kwiatowe są nieodzownym elementem takiego ogrodu. Pamiętajmy jednak, że ogród to nie tylko szata roślinna. To również stałe elementy, które nie podlegają zmianom pór roku jak zmieniająca się przyroda: altany, ogrodzenia, ścieżki. Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na te, które są mocno eksploatowane jak podjazdy, alejki i tarasy. Szukajmy więc materiałów trwałych i nie wymagających pielęgnacji. Od lat inwestorzy wybierają wysokiej jakości kostki brukowe firmy POLBRUK . Niezawodne, o zróżnicowanej kolorystyce mogą stać się nieodłączna częścią każdego stylu. W naszym romantycznym ogrodzie najlepiej sprawdza się kostka POLBRUK PETRA o kształcie zbliżonym do naturalnego kamienia. Jej ozdobny rysunek wspaniale podkreśli miejsca przeznaczone na altanę lub strefę do grillowania. Główną alejkę stanowiącą reprezentacyjną część naszego domu wykładamy kostką POLBRUK AVANTI , która dzięki drobnym kryształkom mieni się romantycznie w blasku słońca. Nie zapominajmy też o kwiatach, których kompozycję uwydatnić można gazonami ogrodowymi MINI LUNA . Najważniejsza jest spójność. Wybierajmy materiały w podobnym stylu zwracając uwagę na podstawowy kolor stanowiący tło. Unikajmy tez pstrokacizny wprowadzając barwy dodatkowe.

Gość naszego domu zachęcony pięknem ogrodu nie może się rozczarować przekraczając progi domowego zacisza. Przyroda powinna jakby wlewać się do wnętrza. Chcemy by na dobre u nas zagościła. Możemy to osiągnąć wprowadzając we wnętrzu te same lub podobne materiały co w ogrodzie. Kostka brukowa POLBRUK PETRA daje pole do popisu przy wyborze terakoty do salonu. Często to pomieszczenie połączone jest wyjściem i dużymi przeszkleniami właśnie z ogrodem. Szukajmy połączeń w fakturze materiału i odcieniach tak by wykończenie podłogi w salonie i taras drastycznie się od siebie nie różniły. Małe, szkliste drobinki wtopione w kostkę brukową POLBRUK BEGANIT można znaleźć w tak szeroko dostępnej dzisiaj terakocie. Za pomocą małych, szklistych drobinek uzyskamy idealne połączenie alejek ogrodowych z podłogą w hallu czy korytarzu.

Współczesny dom jest nastawiony na zaspokajanie potrzeb związanych z różnymi formami spędzania wolnego czasu uprawianiem hobby, przyjmowaniem gości, gotowaniem czy kultywowaniem tradycji rodzinnych. Dlatego wnętrza powinny zachęcać do spędzania w nim czasu nie tylko swoją estetyką ale i dobrym rozplanowaniem funkcji. Przestronna kuchnia, duża jadalnia, wygodne łazienki to podstawa. Rodzinnej atmosferze i biesiadowaniu sprzyjają pomieszczenia do gier, kino domowe, kąciki do rozmów. Nie zapomnijmy też o kominku, wygodnych kanapach i nastrojowym oświetleniu. Wyjątkowej urody dom jest praktyczny, wygodny, miły dla oka, daje poczucie bezpieczeństwa i przede wszystkim przyciąga do siebie wspaniałych ludzi.