Płytki cementowe w historycznych wzorach

Moda na płytki cementowe ręcznie wykonywane, o klasycznym wzornictwie trwa. Art De Vivre wprowadza do swojej oferty nowe wzory.
Ręcznie produkowane płytki cementowe są znane w Europie od bardzo dawna. Wytwarzano je już na półwyspie Iberyjskim za czasów panowania Maurów. Można je odnaleźć w starych kościołach, secesyjnych kamienicach, czy podczas podróży po Portugali, Hiszpanii czy Francji. Odkrywając te cementowe skarby zachwycamy się przede wszystkim bogactwem kolorów motywów i kształtów.

Każda płytka produkowana jest ręcznie. By uzyskać wielokolorowy wzór mieszankę sproszkowanego marmuru, cementu oraz pigmentu umieszcza się w specjalnym szablonie a następnie prasuje pod wysokim ciśnieniem. W ten sposób uzyskiwany jest nie tylko wzór ale także płytka nabiera swoich właściwości: staje się niezwykle trwała, jej powierzchnia jest jedwabista, a kolory pięknie opalizują.

Płytki te cechuje klasyczne piękno, które podkreśli charakter każdego wnętrza. Ciekawy wzór połączony z żywym kolorem może dać naprawdę interesujący efekt i sprawdzić się w pomieszczeniach, które nie są tradycyjne wykładane płytkami, takich jak salon czy jadalnia.

Wielbicielom awangardy przypadną do gustu np. wzory płytek zaprojektowanych do słynnej rezydencji Casa Mila w Barcelonie przez jej twórcę, architekta Antonio Gaudi. Czarny lub zielony sześciokąt z motywami skamielin doda charakteru każdemu nowoczesnemu wnętrzu.

Nowa kolekcja została poszerzona o wzory odnalezione w różnych zakątkach świata. Na szczególną uwagę zasługuje wzór z Kuby, który łączy w sobie motywy roślinne i geometryczne, a kolory szarości i czerwieni dodają mu egzotyki.

Ponadczasowa, klasyczna elegancja cementowych płytek o wzorach historycznych może nas zachwycać nawet za kolejne 100 lat, tak jak teraz zachwycają nas podłogi w domach z przełomu ubiegłego wieku wykładane właśnie takimi płytkami.

www.artedevivre.pl