ADG na miarę XXI wieku!

Może nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale kuchnia to takie miejsce w domu, w którym spotkać możemy najwięcej nowinek technicznych i ciekawych rozwiązań technologicznych na miarę XXI wieku. Wszystko za sprawą sprzętów AGD, które w coraz większym stopniu tworzone są dla naszej wygody, oszczędności czasu, energii, po prostu z myślą o użytkownikach.
Technologiczny wyścig

Wszyscy producenci AGD dążą do coraz doskonalszych funkcji i rozwiązań w swoich sprzętach, by w maksymalny sposób ułatwić i usprawnić codzienne kuchenne czynności i funkcjonowanie z pomocą ich urządzeń. Prześcigają się więc w nowych pomysłach i zapożyczeniach z innych dziedzin techniki, by ich sprzęty były najnowocześniejsze i najdoskonalsze.

Kuchnia bezpieczna AGD to elementy, które można uznać za jedne z bardziej niebezpiecznych wśród kuchennego wyposażenia. Wszystko za sprawą elektrycznego zasilania, nagrzewania się do wysokich temperatur, czy posiadania ostrych i niebezpiecznych części. Nie dziwi więc fakt, że kwestia bezpieczeństwa jest jedną z kluczowych, które doskonalą inżynierowie i konstruktorzy AGD. Jednym z najbardziej zaawansowanych wynalazków, które zrewolucjonizowały bezpieczne podejście do kuchennej rzeczywistości było wynalezienie płyty indukcyjnej. Mimo, iż bardzo szybko nagrzewa gotowaną potrawę, sama pozostaje zimna w dotyku, przez co wyeliminowany został problem poparzeń, jakie mają miejsce w przypadku innych płyt grzewczych. Ale i one mogą pochwalić się nowoczesnymi rozwiązaniami w zakresie bezpieczeństwa. Pola grzewcze płyt ceramicznych zmieniają kolor w zależności od stopnia nagrzania, dzięki czemu użytkownik wie, które pole jest gorące, z kolei płyty gazowe wyposażane są w zabezpieczenia antywypływowe gazu, dzięki czemu, możemy być pewni, że przy przypadkowym zdmuchnięciu płomienia (np. podczas przeciągu), gaz nie będzie się ulatniał. Kwestie bezpieczeństwa rozwiązano również w nowoczesnych piekarnikach, w których montuje się specjalne szyby w drzwiczkach, dzięki którym mimo wysokich temperatur wewnątrz komory, na zewnątrz pozostają chłodne - odpada więc obawa o przypadkowe poparzenie. Ciekawą funkcją mogą też pochwalić się zmywarki, które wyposażane są w system Aqua Stop, automatycznie odcinający wodę w przypadku awarii, co uchroni naszą kuchnię przed zalaniem i mogącymi z tego tytułu wyniknąć szkodami.

Kuchnia czysta i higieniczna

Higiena i zachowanie czystości w pomieszczeniu, w którym przygotowuje się posiłki to absolutny obowiązek każdej gospodyni. Warto więc korzystać z dobrodziejstw nowoczesnej techniki, która przebojem wkracza również w sferę kuchennego AGD. Jednym z jej najważniejszych dokonań stała się możliwość zastosowania antybakteryjnych powłok pokrytych jonami srebra, dzięki którym wnętrza sprzętów, głównie lodówek, pozostają czyste i wolne od niepożądanych bakterii. Na uwagę zasługuje też funkcja pyrolizy stosowana w piekarnikach najnowszej generacji. Pozwala ona na samoczyszczenie komory piekarnika, nagrzewając ją do bardzo wysokich temperatur, w wyniku czego wszelkie zabrudzenia i bakterie zostają dosłownie zwęglone a nam pozostaje jedynie wymiecenie z wnętrza popiołu. Warto też kupować piekarniki ze specjalną nieprzywierającą powłoką, na której właściwie nie osadzają się żadne zabrudzenia. Nowoczesne filtry do wody z kolei potrafią prawie w 100% oczyścić bieżącą wodę, by była wolna nie tylko od zanieczyszczeń, ale i bakterii czy metali ciężkich, a nowoczesne okapy wyposażone w filtry węglowe doskonale oczyszczają kuchenne powietrze z zapachów i oparów.

Kuchnia nowoczesna i wygodna w obsłudze

Korzystanie z najnowszych sprzętów AGD to właściwie czysta przyjemność. Większość z nich można uznać nie tylko za nowoczesne ale wręcz na swój sposób inteligentne. Naszpikowane elektroniką pozwalają użytkownikowi skupić się na przyrządzaniu i spożywaniu posiłków, bez obaw o drobne, ale czasami dość istotne kwestie. Weźmy na przykład lodówkę. Nie tylko poinformuje ona nas sygnałem dźwiękowym o niedomkniętych drzwiach, ale też (w przypadku modeli z systemem No Frost) wyeliminuje obowiązek regularnego odmrażania swojego wnętrza. Piekarnik podpowie ciekawy przepis na udane ciasto lub soczystą kaczkę w pomarańczach, co więcej, sprawdzi stan jej wypieczenia i dostosuje temperaturę. Kuchenka mikrofalowa pozwoli ugotować obiad na parze, a płyta indukcyjna dostosuje wielkość pola grzewczego do garnka, w jakim w danej chwili zamierzamy gotować potrawę. Można tak wymieniać w nieskończoność, ale najlepiej samemu się przekonać ile czasu i energii zaoszczędzimy dzięki nowoczesnemu ADG, tym bardziej, że stale są one udoskonalane i nie wiadomo, czym zaskoczą nas jeszcze producenci.