Idealny materac, czyli jaki?

Materac powinien zapewniać komfortowy i zdrowy sen. Idealny materac powinien spełniać indywidualne preferencje jego użytkownika.
W wielu sklepach przygotowano ekspozycje z materacami, przeznaczone specjalnie do ich wypróbowania. Jeżeli leżąc na wybranym przez nas materacu przez ok. 5 minut w ulubionej pozycji snu, poczujemy odprężenie i rozluźnienie mięśni całego ciała, to znaczy, że materac jest dla nas odpowiedni. Ponadto dobrze będzie, jeśli ktoś (np. Sprzedawca) oceni kształt naszych pleców - linię kręgosłupa podczas leżenia na boku. Na dobrze dobranym materacu powinien on zachować linię zbliżoną do prostej. Istnieje teoria, że na dobrze dobranym materacu nie wyleje się wino z kieliszka na nim postawionego, mimo skakania.

Jeśli dotychczas się spało na twardym podłożu, to przestawienie się na dobrze dobrany, komfortowy materac będzie "trudne", Potrzeba od kilku do kilkunastu nocy na przyzwyczajenie się do nowego materaca, ale efekty będą zdumiewające.

Przy ulubionej pozycji snu na boku, materac znacznie bardziej musi dopasować się do krzywizn naszego ciała. Szczególnie osoby cięższe, lubiące spać na boku, powinny pamiętać o tym, aby materac miał odpowiednio dobraną grubość do twardości tzn. aby nie zgniótł się całkowicie w miejscach największych obciążeń. Reasumując: przy pozycji snu "na wznak" - najbardziej zalecane są materace z najnowszej kolekcji:
- kieszonkowe Modulia S 500,
- z wysokoelastycznej pianki Modulia Bultex®.

Przy pozycji snu "na boku" polecamy:
- materace kieszonkowe Modulia S 500,
- Modulia Bultex®,
- oraz z pianki termoelastycznej Modulia Memory M, które najlepiej dopasują się do krzywizn ciała.

Nowa kolekcja materaców MODULIA zaskakuje bogactwem możliwości wyboru idealnego materaca odpowiadającego indywidualnym potrzebom osób poszukujących komfortowego wypoczynku. W ramach tej kolekcji klienci mogą w prosty sposób dobrać odpowiedni materac, jego twardość i rodzaj pokrowca bez wpływu na ostateczną cenę. Nowa oferta materacy MODULIA obejmuje 3 rodzaje wkładu:
- sprężyny wielokieszeniowe MULTIPOCKET (ponad 500szt/m2),
- antyalergiczną piankę BULTEX® oraz piankę termoelastyczną MEMORY.Więcej o: