Odrobina szaleństwa w sypialni

Sypialnia to dobre miejsce do przeprowadzania odważnych eksperymentów dekoratorskich. Z takiego założenia wyszła właścicielka mieszkania i przy naszej pomocy stworzyła w swym prywatnym azylu zupełnie bajkowy świat.
Właścicielka mieszkania nie boi się śmiałych zestawień kolorystycznych ani szokujących motywów zdobniczych. Wszelki umiar i klasyczne podejście do dekoracji wnętrz są jej obce. Dlatego w swojej sypialni zdecydowała się wyczarować zupełnie fantastyczny świat. Sama pomalowała jedną ze ścian na mocny, niemal elektryzujący róż, który złagodziła znacznie spokojniejszym błękitem na pozostałych ścianach. Marzyły jej się jeszcze malowidła i inne ozdoby dodatkowo wzmacniające piorunujący efekt całości. W tym momencie poprosiła o radę mnie. Przekonałam ją, że intensywny róż

z czasem może okazać się zbyt niepokojący, natomiast drobne akcenty w tym kolorze są bardzo efektowne. Zmieniłam więc kolor ściany i namalowałam na niej wiosenną łąkę, Na koniec dobrałam zasłonę, nową narzutę, lampki w odpowiednich barwach i stylu.

Stylizacja: Joanna Szachowska Zdjęcia: Arkadiusz Ścichocki