Sypialnia: Łóżko chowane w szafie

Jeśli nie dysponujemy zbyt dużą przestrzenią w naszym mieszkaniu, a jednocześnie nie chcemy rezygnować z wygodnego, dużego łóżka rozwiązaniem może być łóżko chowane w szafie.

Taki mebel może być przydatny, kiedy musimy łączyć w jednym pokoju kilka funkcji, w tym również funkcję sypialni. W sytuacji, kiedy nie możemy przeznaczyć osobnego pomieszczenia na sypialnię zazwyczaj korzystamy z rozkładanych kanap. Jednak spanie na takiej sofie nigdy nie będzie tak wygodne jak na łóżku sypialnianym.

Łóżka chowane w szafie mają wymiary standardowych łóżek, łatwo się rozkładają a po złożeniu są niewidoczne.  Niektórzy producenci oferują więcej. Meble wielofunkcyjne, czyli łóżko, sofa i np. biurko w jednym. Po złożeniu wyglądają jak gustowna szafa, nocą zamieniają się w wygodna sypialnię.

 

 

 

 

 

 

Takie rozwiązanie może się również okazać bardzo przydatne w niewielkich pokojach dziecięcych czy młodzieżowych. Dzieci potrzebują sporo przestrzeni w ciągu dnia na zabawę i inną aktywność. Łóżko w szafie nie zabiera cennego miejsca, a jednocześnie po rozłożeniu tworzy wygodne miejsce do spania.

 

Marta Lubaszewska

 

Zobacz także:

Przechowywanie w sypialni

Jak urządzić sypialnię?

Jeden pokój - kilka funkcji