Zrób to sam: kartka na walentynki

Walentynki tuż, tuż. Zaskocz ukochaną osobę i podaruj jej samodzielnie wykonaną kartkę walentynkową. Wybierz jedną z dwóch wersji: kartkę na walentynki 3D lub z dodatkiem piór.

Samodzielnie wykonana walentynka znaczy więcej niż najdroższy prezent, bo pokaże, że włożyliśmy serce i czas, aby sprawić ukochanej osobie przyjemność, i że nam naprawdę zależy. Przy tym nie musisz być ekspertem od rękodzieła, żeby wykonać ładną kartkę walentynkową. Pokazujemy dwa rodzaje kartek, które bez problemu wykonasz w domu. Poniżej znajdziesz instrukcje, które pokażą krok po kroku co robić. Możesz tez skorzystać z galerii zdjęć.

KARTKA 1: z piórami

Będzie potrzebne:
- czerwony papier kartonowy: 24 x 12 cm,
- papier wzorzysty: 8 x 8 cm,
- linijka,
- ołówek,
- nóż do wycinania,
- nożyczki,
- dziurkacz,
- wstążka,
- czerwone piórka ozdobne,
- dwustronna taśma samoprzylepna,
- klej w sztyfcie.

Wykonanie:
Czerwony karton złóż na pół. Przyklej papier wzorzysty pośrodku pierwszej strony. U dołu pierwszej strony naklej dwa kawałki dwustronnej taśmy samoprzylepnej, tworząc kształt litery V, zdejmij za pasków folię ochronną.Przyklej dwa piórka tworząc kształt serca. Z lewej i prawej strony podstawy piórek wytnij otworki na wstążkę. Przez otworki przeciągnij wstążkę i zawiąż z przodu kokardkę.

KARTKA 2: 3D

Będzie potrzebne:
- wzór serca,
- gruby papier na szablony,
- czerwony papier kartonowy: 24 x 12 cm,
- różowy papier kartonowy: 21 x 10 cm,
- wzorzysty papier,
- linijka,
- ołówek,
- nóż do wycinania,
- nożyczki zwykłe,
- nożyczki do cięcia ozdobnego,
- czerwony brokat,
- klej w sztyfcie.

Wykonanie:
Z grubego papieru wykonaj szablon zgodnie ze wzorem. Korzystając z szablonu, na różowym kartonie narysuj serca i powycinaj. Przytnij wzorzysty papier nożyczkami do cięcia ozdobnego do wymiarów 21 x 9 cm. Wycięty papier przyklej do kartki z czerwonego kartonu i złóż kartkę na pół. Górne krawędzie serc pokryj cienką linią kleju. Klej posyp brokatem i pozostaw do wyschnięcia. Następnie poskładaj serca w miejscach połączeń między nimi w następujący sposób: dwa zewnętrzne serca złóż do przodu, dwa środkowe serca do tyłu. Dwa zewnętrzne serca pokryj z tyłu klejem w sztyfcie, serce po lewej przyklej po lewej wewnętrznej stronie kartki. Serca złóż jedno na drugim, zamknij kartkę i mocno przyciśnij.

www.tesa.pl

Więcej o: