61 m kw. dla 3 osób Kameralne miejsce do pracy

W naszym nowym trzypokojowym mieszkaniu chcielibyśmy połączyć kuchnię z pokojem i wygospodarować dla nas choćby niewielki kąt do pracy. Jeden z mniejszych pokoi planujemy przeznaczyć dla dziecka. Zastanawiamy się nad zrezygnowaniem z oddzielnej toalety - czy to dobry pomysł? Tomasz z Poznania
Propozycja 1

Krzysztof Radzanowski

Minigabinet od strony przedpokoju jest osłonięty ścianką; w wejściu do niego są składane drzwi. Kuchnia jest niewielka, ale w jej zabudowie mieszczą się wszystkie urządzenia. W pokoju dziennym wydzieliłem dwie strefy: naprzeciwko wejścia - jadalną, w głębi - wypoczynkową.

Po drugiej stronie mieszkania znajduje się sypialnia i pokój dziecięcy. Ścianę między nimi została tak ukształtowana, by w jednym pomieszczeniu powstała wnęka na szafę, a w drugim na łóżko i regały. Łazienkę powiększyłem i wyposażyłem w wannę (100 x 150 cm), podwieszany sedes, umywalkę (szer. 60 cm) i pralkę (40 x 60 cm). W dawnym w.c. są wnękowe szafy.

Propozycja 2

Justyna Burdow-Gołoś

Dzięki tym zmianom powstała przestronna strefa dzienna. Z przedpokoju prowadzi do niej szerokie wejście. Tuż przy nim jest aneks kuchenny (podłączony do pionów w ścianie łazienki); od strony pokoju przysłania go barek. Naprzeciwko znajduje się aneks jadalny. Po drugiej stronie pokoju kąt wypoczynkowy oddzielono od miejsca do pracy przeszkloną ścianą.

Łazienkę wydzieliłam z sypialni. Mieści się w niej wanna (80 x 180 cm), umywalka (szer. 58 cm), sedes i pralka (45 x 60 cm). W dawnej kuchni jest teraz pokój dla dziecka.

Więcej o: