65,8 m kw., dla 3 osób: przedpokój trudny do zaaranżowania

Przedpokój w naszym mieszkaniu jest podzielony na dwie części, co utrudnia sensowne wykorzysta-nie przestrzeni. Szukamy między innymi pomysłu, gdzie ustawić szafy. Kuchnię chcemy zostawić jako aneks pokoju dziennego, ale nie wiemy, w którym miejscu ustawić stół. Zależy nam również na powiększeniu za małej łazienki, nie jesteśmy jednak pewni, czy to w ogóle możliwe. Przydałaby się też garderoba, choćby niewielka. Dorota i Jacek z Katowic
Rozwiązanie 1

Justyna Burdow-Gołoś

W części dziennej najwięcej miejsca przeznaczyłam na aneks wypoczynkowy, który nocą zamienia się w Państwa SYPIALNIĘ - mniejsza z dwóch kanap jest rozkładana. Ustawione po jej bokach niewielkie szafki z lampkami przydadzą się jako stoliki nocne. Naprzeciwko, przy ścianie pomiędzy oknami, proponuję umieścić szafki bądź komodę na sprzęt radiowo-telewizyjny (ekran odbiornika będzie dobrze widoczny z obu kanap).

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o urządzaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail:Zobacz przykład, Zapisz sięCzęść dzienną od jadalnej oddziela dość szeroka ukośna ścianka. Przy niej stoi prostokątny stół, a z boku - witryna lub bufet. KUCHNIĘ z ciągiem roboczym w kształcie litery L pozostawiłam w zaplanowanym miejscu. Główną zabudowę z lodówką, zlewozmywakiem i kuchenką uzupełniają płytkie szafki usytuowane po lewej stronie.

ŁAZIENKĘ nieznacznie powiększyłam kosztem kuchni. Wydzielająca ją skośna ściana jest tak ukształtowana, by od strony pokoju po-wstała spora wnęka na szafę (szafy są także w przedpokoju oraz w pokoju dziecka). W ŁAZIENCE bez problemu mieści się prostokątna wanna (170 x 70 cm), umywalka (szer. 55 cm), podwieszany sedes i płytka pralka (40 x 60 cm).

Rozwiązanie 2

Krzysztof Radzanowski

Do Państwa SYPIALNI wchodzi się teraz z POKOJU DZIENNEGO przez dwuczęściowe suwane drzwi chowane w ścianie. Szafki nocne przy łóżku (jest dostępne tylko z jednej strony) proponuję zastąpić zagłówkiem z półką. Bliżej okna zmieści się jeszcze toaletka lub niewielkie biurko oraz fotel.

Wejście z PRZEDPOKOJU do POKOJU DZIENNEGO pozostało otwarte. Tuż przy nim ustawiłem kanapę, a naprzeciwko - szafkę na sprzęt radiowo-telewizyjny. KUCHNIA z zabudową w kształcie litery L jest połączona z POKOJEM DZIENNYM; na ich granicy stoi stół.

ŁAZIENKĘ, nieznacznie powiększoną kosztem PRZEDPOKOJU, wyposażyłem w prostokątną wannę (170 x 70 cm), nablatową umywalkę (szer. 65 cm), podwieszany sedes oraz otwieraną od góry pralkę (40 x 60 cm).

Zobacz także:

Długi przedpokój

Pomysł na nietypowy przedpokój

Zmiany w nietypowym przedpokoju

Więcej o:
Komentarze (1)
65,8 m kw., dla 3 osób: przedpokój trudny do zaaranżowania
Zaloguj się
  • Mark Ridenour

    0

    Chyba aktualnie najłatwiejszy pomysł na zaaranżowanie dodatkowego pokoju do wydzielenie go za pomocą ścianki mobilnej. Nie dość, że nie kosztuje zbyt wiele, to do tego jest bardzo elastycznym rozwiązaniem dla całego domu. Przykładowo firma sowan się czymś takim trudni i dobrze sobie radzi z podobnymi zadaniami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX