Łazienka: płytki jak lawa

Połączenie surowego designu i dyskretnej elegancji, inspirowanej naturą - tak najkrócej można opisać kolekcję łazienkowych płytek ceramicznych Ceramstic Volcano. Ich chropowata faktura i stonowane kolory wywołują skojarzenia z zastygłą lawą.
Płytki ceramiczne pełnią już nie tylko funkcję czysto użytkową. To również forma ekspresji artystycznej, dająca projektantom niemal nieograniczone pole do popisu. Tak jest w przypadku kolekcji Ceramstic Volcano; ich oryginalna i oszczędna stylistyka nawiązuje do świata natury, co jest zgodne z nieustająco aktualnymi trendami. Można by powiedzieć, że poszukiwanie inspiracji w przyrodzie to w sumie nic nowego, w tym przypadku zaskakuje jednak sposób wykorzystania motywu wulkanu, od zawsze utożsamianego z surowym pięknem.

Płytki o stonowanych barwach i niemal ascetycznym designie stanowią idealne - bardzo dyskretne - tło wyrazistych drobiazgów łazienkowych i odważnych dekoracji. Znakomicie komponują się także z drewnem. Są dostępne w wymiarach 60 x 30 cm, w dwóch wersjach kolorystycznych: w tonacjach szarości (Roccia) oraz żółto-beżowej (Lava). Ich powierzchnia ma delikatny połysk, uzyskany dzięki drobinkom mieniącego się kwarcytu.

Wzorowany na japońskim ascetyzmie, a zarazem elegancki styl tych płytek przywołuje także skojarzenia ze starożytnymi formami sztuki. Tak jak one potwierdza teorię, że surowe piękno obroni się samo, a minimalizm to często najprostszy sposób na osiągnięcie optymalnego efektu.