Łazienka z rozmachem

Tutaj na łazienkę zaadaptowano część poddasza. Pomieszczenie jest więc ciekawe pod względem architektonicznym, widne w ciągu dnia, bo oświetlają je okna połaciowe, oraz tak przestronne, że bez problemu zmieściła się tutaj i wanna, i kabina prysznicowa.
Oprócz nich jest także sedes, bidet i aż dwie umywalki, a także dużo miejsca na swobodne poruszanie się. Dużą prostokątną wannę zainstalowano na środku, natomiast miejsce przy ścianach zarezerwowano na urządzenia sanitarne: przy jednej znajdują się umywalki zamontowane w długim blacie z szufladami, a przy drugiej - sedes oraz bidet. W narożniku przy drzwiach wejściowych umieszczono murowaną kabinę prysznicową sporych rozmiarów. Jej ścianki od wewnątrz wyglądają tak, jakby były pokryte miękkim sztruksem. Takie wrażenie wywołują głębokie bruzdy, które wyżłobiono szpachlą zębatą w zaprawie cementowej, a następnie zaimpregnowano specjalną żywicą. W nietypowy sposób, rezygnując z płytek ceramicznych, wykończono również pozostałe ściany. Pokryto je nierównym szarawym tynkiem, który kojarzy się bardziej z obiektami przemysłowymi niż z wnętrzami mieszkalnymi. W industrialnej estetyce jest także utrzymana większość lamp oświetlających łazienkę. Mimo surowego wystroju całość sprawia wrażenie niemal luksusu. To nie tylko zasługa przestrzeni i eleganckiej formy urządzeń sanitarnych, ale także drewna egzotycznego w ciepłym odcieniu brązu. Z niego została zrobiona podłoga, obudowa wanny, drzwi wejściowe oraz szafki z przeszklonymi drzwiczkami na kosmetyki i ręczniki.

Tekst: Elżbieta Błasikiewicz Stylizacja: Carmen Perez Zdjęcia: Rafał Lipski

Więcej o:
Komentarze (1)
Łazienka z rozmachem
Zaloguj się
  • Daniel Rozmus

    0

    W Polsce robi się takie wyposażenie łazienek pod zamówienie. Są duże wanny z półkami, albo połączone z umywalkami czy szafkami. Robi się też połączenie w formie zabudowy wanny i kabiny prysznicowej. Wszytko robi się według indywidualnego projektu, dopasowane do pomieszczenia. Takie rzeczy robi się z Corianu, Krionu, GFK Luxum. Takich rzeczy nie dostanie się w zwykłych salonach. Ale można poszukać np w Krakowie jest Luxum, ale robią na całą Polskę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX