Łazienka z drewnianą żaluzją

Urządzając tę łazienkę, jej właścicielka szukała inspiracji w dalekiej Japonii. Nie wszystkie zamierzone pomysły udało jej się zrealizować, ale z pewnością przeniosła tu charakterystyczną dla tradycyjnych wnętrz japońskich prostotę i powściągliwość.
To one sprawiają, że pomieszczenie, w rzeczywistości niezbyt duże, wydaje się przestronne niczym salon kąpielowy. Nie ma tutaj przyciągających wzrok kolorów, dekoracyjnych wzorów ani żadnych przedmiotów służących jedynie ozdobie. Nawet gładkie płytki ceramiczne przypominające z wyglądu kamień położono tylko tam, gdzie było to naprawdę konieczne - na ścianach przy urządzeniach sanitarnych oraz na podłodze. Uroku i ciepła dodaje temu wnętrzu przede wszystkim egzotyczne drewno o głębokiej miodowej barwie. Zrobiono z niego parapet okienny oraz długie grube blaty.

W jednym z nich zamontowano dwie ceramiczne umywalki i szufladkę, drugim wykończono obudowę wanny. Drewno pojawia się również w dodatkach, m.in. pojemniczkach i wieszakach. Z cienkich deszczułek zabejcowanych na taki sam kolor co blaty jest zrobiona żaluzja przesłaniająca wysokie okno usytuowane nad wanną. Równie powściągliwa co formy przedmiotów jest kolorystyka całej łazienki. Dominują beże i ciepłe brązy - pełne spokoju na pewno szybko się nie opatrzą.

Tekst: Elżbieta Błasikiewicz Stylizacja: Dorota Karpińska, Anna Kępińska-Frąckowiak, Dominika Miłobędzka Zdjęcia: Sławomir Frąckowiak, Rafał Lipski, Aleksander Rutkowski

Więcej o:
Komentarze (1)
Łazienka z drewnianą żaluzją
Zaloguj się
  • jojojanna

    0

    ja nigdy nie zachwycałam się aluminium i innym sztucznymi materiałami, wolę drewno, mam drewniane okna, drewniane panele, a ostatnio dokupiłam drewniane żaluzje z www.ryza.waw.pl :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX