20m2 Łukasza, czyli najsłynniejsza kawalerka w Polsce

W 20-metrowej kawalerce na warszawskim Mokotowie powstaje internetowy talk-show "20m2 Łukasza".  Jaka naprawdę jest słynna kawalerka Łukasza Jakóbiaka?

Internetowy talk-show "20m2 Łukasza" to prawdziwy fenomen. Program można oglądać wyłącznie w serwisie YouTube. Dziś kanał Łukasza Jakóbiaka ma ponad 38 tysięcy subskrybentów, a odcinki "20m2 Łukasza" wyświetlono już ponad 6,7 miliona razy.

Główną ideą programu jest pokazywanie prawdziwych rozmów z prawdziwymi ludźmi. Łukasz Jakóbiak gości celebrytów, piosenkarzy, aktorów, sportowców i polityków - ludzi z pierwszych stron gazet.  Była u niego np. Krystyna Janda, Anna Grodzka, Aleksandra Kwaśniewska, Natalia Siwiec i Doda. Zaproszenie przyjął m.in. Ryszard Kalisz, Robert Kozyra, Piotr Najsztub, Tomasz Jacyków i Dariusz Michalczewski.

Nie ma tu profesjonalnego studia, armii kamerzystów, sztabu oświetleniowców i  makijażystów. Nie ma nawet kamery, program nagrywany jest telefonami komórkowymi.

20m2 Łukasza, Łukasz Jakóbiak, kawalerka Łukaszafot. archiwum prywatne

Łukasz zaprasza gości do 20-metrowej kawalerki na warszawskim Mokotowie, w której sam mieszka. Być może właśnie tu kryje się tajemnica popularności "20m2 Łukasza". Goście zamiast na wygodnych kanapach siedzą na metalowych, składanych krzesełkach. Zamiast wody przynoszonej przez półnagą hostessę, piją herbatę ze zwykłego kubka. Tu znani ludzie czują się jak w domu i otwierają przed prowadzącym. Dość rzec, że goszczący w programie Ryszard Kalisz odgrzewał sobie bigos w kuchni Łukasza.

Najsłynniejsza kawalerka w Polsce mieści się w zwykłym, kilkupiętrowym bloku, jakich w Warszawie pełno. 20m2 to przedpokój, salon, osobna kuchnia i łazienka. Jest też niewielki balkon. Oglądający program najlepiej znają duży pokój, który za sprawą znajomych projektantek z Babylon Design, ostatnio przeszedł metamorfozę. Kiedyś, pomalowane na beżowo ściany zdobił brązowy, kwiatowy motyw. Na drewnianym parkiecie stało białe biurko, dwa składane krzesła, regał na książki i niewielka szafka. Leżał tu też materac, na którym spał Łukasz. Widzowie mogli też podejrzeć łazienkę. Część wywiadu z Dorotą "Dodą" Rabczewską kręcona była właśnie tu, a piosenkarka pluskała się w... wannie.

"Pomyślałem, że na wiosnę warto odświeżyć stare kąty. Namalowane kwiatki na ścianie nieco już mnie denerwowały. Razem z dziewczynami z Babylon Design zastanowiliśmy się nad projektem. Przedstawiłem swoje pomysły, swoją koncepcję, a projektantki zweryfikowały je fachowym okiem i dostosowały do charakteru kawalerki"

- mówi Łukasz.

Zmienił się przede wszystkim kolor ścian, teraz jest tu jasno, a pomieszczenie wydaje się większe. Projektantki zadbały też o detale. Na regale i szafce postawiono rośliny w turkusowych doniczkach. Znalazło się tu też miejsce na świeczki. Meble pozostały te same. Całą ścianę zajmuje szafa z lustrzanymi drzwiami. Łukasz nadal śpi na materacu, ale teraz przykryty jest on granatową narzutą, na którą rzucono kilka kolorowych, wzorzystych poduszek.

20m2 Łukasza, Łukasz Jakóbiak, kawalerka Łukaszafot. Natalia i Marcin Kontraktewicz

Na ścianie pojawił się napis "Imagination is more important than knowledge" (pol. "Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy"). Spytaliśmy Łukasza, dlaczego właśnie taki napis zdobi ścianę w jego salonie.

"Jest zgodny z moim życiowym credo - według mnie nie ma rzeczy niemożliwych a jedną z najważniejszych umiejętności i cech jest kreatywność i pomysłowość"

Z całą pewnością tych cech mu nie brakuje. Łukasz to 29-letni absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Zajmował się promocją artystów, produkcją teledysków, pracował przy festiwalach telewizyjnych, organizował koncerty, eventy i pokazy mody. Przed programem "20m2 Łukasza" nigdy nie przeprowadzał wywiadów.

Nic nie dzieję się bez przyczyny. Kiedyś, ze względów finansowych Łukasz został zmuszony do przeprowadzenia się do 20-metrowej kawalerki. Gdyby nie to, program "20m2 Łukasza" nigdy by nie powstał, a Jakóbiak sam nie stałby się gwiazdą.

ZDJĘCIA KAWALERKI ŁUKASZA>>

Więcej o: