Wnętrza: gra w kolory

Dobór barw w mieszkaniu jest równie ważny jak wybór mebli i dodatków. Przy ich wyborze kierujemy się nie tylko modą, ale i funkcjonalnością - za pomocą kolorów można zmienić proporcje pomieszczenia.
Pamiętajmy chociażby, że w małych pomieszczeniach trzeba unikać ciemnych barw, które dodatkowo je pomniejszą; w zbyt długim i wąskim pomieszczeniu ciemny kolor lepiej położyć na krótszych ścianach. Jeśli pomieszczenie jest zbyt małe, poszerzymy je malując ściany i sufit w jasnym odcieniu.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o urządzaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail:Zobacz przykład, Zapisz sięWybór kolorów równie dużo mówi o naszych skłonnościach i upodobaniach. Często są one ukryte i tylko poprzez nieświadome skojarzenia uzewnętrzniają się w doborze kolorów. Podświadomie czujemy, że czerwień poprawia nam nastrój, wzmaga apetyt, podnosi ciśnienie krwi (jednak we wnętrzu może wywołać agresję, dlatego ten kolor nie jest polecany do biur, ale do jadalni - owszem). Błękit dobrze wpływa na osoby zestresowane (doskonale sprawdzi się w sypialni). Zieleń relaksuje i odpręża, pomarańczowy pobudza, szarość wycisza, czerń może wywołać przygnębienie. Zapraszamy do naszego przewodnika po kolorach. Może dowiedzą się Państwo czegoś ciekawego nie tylko o swoim mieszkaniu, ale i własnych upodobaniach.

Zobacz galerię zdjęćZobacz także:

Psychotest: kolorowe pokoje

Więcej o: