Dom pod Warszawą w stylu prowansalskim

Jasny, przestronny i pełen dobrych pomysłów, taki jest podwarszawski dom młodych rodziców. Jego wystrój został zainspirowany prowansalskimi willami.

Mieszkańcami tego domu są młodzi rodzice z małym chłopcem - Stasiem. Dom znajduje się w przepięknej okolicy, wypełnionej domkami oraz uliczkami przypominającymi nadmorskie, francuskie krajobrazy. Wnętrze jest kontynuacją tego stylu jakim charakteryzuje się okolica. Prowansalski styl widoczny jest w każdym detalu, w barwach i fakturach.

Lokalizacja: Józefosław pod Warszawą
Powierzchnia: 180 m kw.

Prowansalskie wnętrza

Właścicielom zależało na wnętrzach lekkich, zwiewnych i przytulnych. Projektantka Ewelina Golinowska z pracowni EG Projekt, zaproponowała otwartą przestrzeń parteru i pastelową paletę barw. W domu dominują biele, beże oraz delikatne brązy, na przełamanie wprowadzono błękit w różnych odcieniach. Charakterystycznym elementem, który przewija się w wielu pomieszczeniach jest lamperia. W salonie znajduje się na jednej ze ścian w postaci tapety w pasy zwieńczonej listwą sztukateryjną.

Na parterze wydzielono jadalnię, strefę wypoczynkową z kominkiem oraz kuchnię. Ciekawym punktem salonu jest komoda pod telewizorem, na której stoją sprzęty audio i wideo, wpisujące się w stylistykę wnętrza. Centralnych punktem tej części pomieszczenia jest stylizowany piec kaflowy, pełniący funkcję kominka. Przy nim znajdują się dwie sofy ustawione naprzeciwko siebie.

Modne wnętrza - Prowansja w twoim domu >>

Domowe zacisze

Kuchnia została lekko schowana, ale bez jej zamykania. Jest jasna oraz funkcjonalna. Przeszkolone szafki dodają charakteru a jednocześnie stanowią dekorację całego pomieszczenia. Dla kontrastu z białymi frontami szafek wprowadzono ciemnoszare kamienne blaty. Elementem dzielącym kuchnię od salonu jest kontuar wsparty ozdobnymi, toczonymi nogami. Od strony salonu na ściance pod blatem widnieje dekoracyjny motyw góralski. Jest to nawiązanie do umiłowanych przez właścicieli polskich gór.

Pokój rekreacyjny

Swoistą wisienką na torcie jest znajdujący się na poddaszu pokój telewizyjno-rekreacyjny. Najważniejszym punktem tego wnętrza jest duży ekran, na którym można wyświetlać filmy z projektora. Dodatkowo jest to miejsce, gdzie właściciel domu może się oddać swojej pasji, jaką jest gra na perkusji. Motyw tego instrumentu został również uchwycony w neonie znajdującym się na ciemnej ścianie. O takim pokoju na relaks marzy niemal każdy.

Więcej o:
Komentarze (14)
Dom pod Warszawą w stylu prowansalskim
Zaloguj się
 • Xsina Kot

  Oceniono 16 razy 14

  białe meble nie oznaczają stylu prowansalskiego! Może jedynie łazienka trochę nawiązuje. Poza tym to po prostu na biało urządzony dom.

 • nekaj

  Oceniono 28 razy 14

  przestronny to on jest dzięki obiektywowi - nie róbcie z ludzi idiotów
  kolory -tak, reszta - nie, a teraz w szczególe:
  - pokój dzienny zagracony dwiema za dużymi do tego kąta kanapami - przecież nie da się przejść swobodnie, żeby na nich usiąść. Żyrandol nad stolikiem kawowym? litości! i te dwa symetryczne kinkiety...jakieś obrazki z rykowiskiem...lamperia z Mebli Bodzio...
  podświetlane stopnie schodów - ale ktoś niedowidzący tam mieszka?
  jakaś parada lamp w kuchni, te wycinanki - nie wiem, do czego...
  w kiblu - myślałem, że to pomoc dla niepełnosprawnego, a to grzejnik...ale na pewno był kosztowny (tak na pocieszenie)
  pokój łazienny jak z ochronki dla biednych dzieci z Dickensa - te żeliwa to do przykuwania ich, póki ząbków nie umyją?
  cela do spania jakaś?
  o, a na strychu kryzys wieku średniego...to pomieszczenie jest najgorsze....rozumiem, że dzieci więcej ma nie być...
  "Prowansalski styl widoczny jest w każdym detalu, w barwach i fakturach" - to ja chyba w innej Prowansji byłem, takiej nie made in Bodzio, BlackRedWhite itp...

 • diver77

  Oceniono 12 razy 10

  przepraszam a co tu na tych zdjęciach jest prowansalskie ?
  biały kolor czy naturalny kolor drewna ?
  takiego kominka w Prowansji nie ma ani jednego!
  schodów również nie!
  no i ten żyrandol nad niskim stolikiem... zajebiście doprawy.... styl grójecki a nie prowansalski!

 • bzgola

  Oceniono 4 razy 4

  Byłem na terenach Prowansji i w żadnym domu, w którym tam byłem nie widziałem tak jałowych, białych wnętrz.

 • bratjolki

  Oceniono 3 razy 3

  Prowansja lezy troche dalej niż Łomianki czy inny Wołomin. Wyglada również caaałkiem inaczej. Prowincjonalny. Konsekwentnie zagracony w jednym stylu.

 • izarider

  Oceniono 4 razy 2

  Chciałabym zobaczyć gustowne wnętrza wszystkich komentujących na nie. Na pewno macie genialne rozpracowane detale, super drogie meble, styl tak wyrafinowany, że z pewnością by nam wszystkim szczęki opadły...

 • ko.stka

  Oceniono 2 razy 2

  Szału ni ma.

 • sir_fred

  Oceniono 6 razy 2

  Psychotyczna biel i kolumienki. Ikea spotyka Polaka...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX