Niezwykły, sielski dom Annie Sloan, kreatorki światowej marki farb do mebli

Annie Sloan 25 lat temu stworzyła markę farb do mebli, które dziś należą do światowej czołówki. Nam pokazuje swój niezwykły dom. W nim testuje wszystkie produkty, jakie tworzy. Maluje nimi meble, których używa na co dzień. Z zewnątrz dom wygląda niepozornie, ale w środku...

Annie Sloan o swoich farbach i o tym co można z nimi zrobić mogłaby mówić godzinami. Zna swoje produkty na wylot. Kiedy opowiada o efektach, jakie można dzięki nim uzyskać, widać w tym autentyczną pasję. Nic dziwnego, że jej produkty, które sygnuje własnym nazwiskiem, zdobyły uznanie na - bez mała - całym świecie. Nam pokazuje swój dom we Francji, który sama urządziła i udekorowała. Niemal każdy element wystroju, wszystkie meble, a nawet podłogi i ściany, pomalowała sama własnymi farbami. Jeśli spełnią jej wysokie wymagania, mogą trafić do produkcji. Tylko tak może tworzyć produkty, które naprawdę spełniają oczekiwania klientów.

Annie Sloan w swoim domu we Francji fot. Annie Sloan/PatyNowy

Dom we Francji

Annie Sloan pochodzi z Australii, jednak już w wieku 10 lat razem z rodzicami przeprowadziła się do Wielkiej Brytanii. Teraz dzieli czas między Brytanią, a Francją, gdzie ma dom w Normandii. Kupiła go ponad 20 lat temu za niewielkie pieniądze. Jest to typowy wiejski, stary dom. Reprezentuje prostą, lokalną architekturę. To jednak odpowiadało Annie. Poszukiwała prostoty i autentyczności, jaką mogła znaleźć tylko tam. Dom jednak wymagał kilku zmian i remontu. Do dziś Annie nieustannie coś w nim zmienia, przy okazji testując swoje kolejne produkty. Niemal wszystkie zdjęcia w katalogach, reklamujących farby Annie Sloan, zostały wykonane właśnie w tym domu.

Rustykalne wnętrza we francuskim stylu

Annie chciała ocalić rustykalny, francuski klimat wnętrz. Dlatego pozostawiła nierówne ściany, drewniane schody i lokalne meble. Wszystko malowała swoimi farbami testując różne efekty, które najlepiej podkreślają sielską stylistykę.

Dziś firma Annie Sloan obchodzi swoje 25-lecie. Nie zamierza się jednak zatrzymywać. Na rynku są dostępne już nie tylko farby do mebli, ale także do ścian i szereg innych produktów, jak woski, lakiery, szablony malarskie. Ponadto niedawno Annie Sloan wydała kolejną książkę "Kolorowe Pomysły na dekorację mebli i nie tylko". Listę sklepów oferujących farby Annie Sloan w Polsce znajduje się na stronie www.farbyaniesloan.pl .

Więcej o:
Komentarze (9)
Niezwykły, sielski dom Annie Sloan, kreatorki światowej marki farb do mebli
Zaloguj się
 • wojtekbajer

  Oceniono 13 razy 13

  Mieszkałem jakiś czas w Normandii niedaleko miejscowości Camembert. Sielska , przepiękna kraina, klimatyczna w każdym szczególe. Nie do porównania z naszą wsią, krytą blachodachówką. Inny świat, do którego nigdy nie dołączymy, i nie chodzi tylko o pieniądze.

 • nikt znany

  Oceniono 13 razy 11

  Mnie akurat zachwyca zarówno z zewnątrz jak i od wewnątrz (choć wewnątrz nie wszystko). Zdziwieni? Opsss. Zapomniałem że u nas musi być opier**ne barankiem na gładko. Inaczej to "biedota lub slums".

 • Jadwiga Barańska

  Oceniono 5 razy 5

  Moja 91 letnia babcia kiedyś tak malowała swój dom na wsi. Jak robiła remont (malowanie) to kupowała farbę i malowała: kuchnie, sień a potem malowała tak długo jak jej farby starczyło: sztachety w płocie, kamienne obrzeża trawnika itp. Teraz to się nazywa desing. Nie jestem zwolenniczką gładzi , ale Jak to utrzymać w czystości takie chropowatości.

 • kiloamper

  Oceniono 3 razy 1

  A może twórczyni marki, analfabeci niepolskojęzyczni?

 • klassa

  Oceniono 3 razy 1

  Gonicie w piętkę. Pokazujecie to trzeci raz.

 • roy_cohn

  Oceniono 2 razy 0

  rustykalna kreatorka - i wszystko jasne ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX