Małe studio dla młodej pary

Zaczynać wspólne życie we własnej kawalerce i to tak fajnie urządzonej to prawdziwe szczęście.

Mieszkanie ma zaledwie 40 m2, ale pomieściło się w nim to wszystko, co jest niezbędne, by komfortowo mieszkać w nim przez kilka najbliższych lat. Zamieszkała w nim para młodych ludzi.
Tak niewielka przestrzeń wymagała racjonalnego zagospodarowania każdego kąta. Udało się to w 100 procentach.
W otwartej przestrzeni wydzielono główne strefy funkcjonowania - sypialnię i miejsce do pracy dla dwóch osób na podeście (są pod nim pojemne, wysuwane szuflady), część wypoczynkową, kuchnię i jadalnię, a nawet mini pralnię przy łazience i letni pokoik na zabudowanym balkonie.

Więcej o:
Komentarze (25)
Małe studio dla młodej pary
Zaloguj się
 • anialuto78

  Oceniono 56 razy 48

  Wszystko świetnie, tylko nie do końca funkcjonalnie, niestety.... Gdzie miejsce na szafę i np. półki na książki?? Obecne " wizualizacje" w ogóle nie uwzględniają tego, że ktoś ma sporo książek i trzeba je gdzieś położyć. Poza tym połączenie sypialni i kącika do pracy, to porażka: mamy 37m2 i mój mąż do późna siedzi przed komputerem, po części zawodowo, ale i też w celach rozrywkowych. Nie wyobrażam sobie, by światło ciągle mi świeciło. My mamy 2 pokoje i to jest wg mnie najlepsze rozwiązanie - jedna przestrzeń może i ładnie wygląda na wizualizacjach, ale w praktyce.... Odnoszę wrażenie, że takie projekty tworzą ludzie, którzy w bardzo małym stopniu myślą o tym projekcie pod kątem praktycznym. ma wyglądać ładnie, nowocześnie i tyle. Do wykorzystania nadają się jedynie fragmenty aranżacji.

 • alpepe

  Oceniono 51 razy 45

  Zaledwie zyskało nowe znaczenie. Moja mama mieszkała z mężem, małym dzieckiem i mamą w kawalerce 26 m2. Było to dawno i nieprawda, ale takie kawalerki są i teraz, o nich można pisać używając słowa: zaledwie.

 • theorema

  Oceniono 47 razy 37

  na parę lat? po co? za rok, już pary nie będzie - zeżrą się kłótniami o zapalone światło, rozpychanie się przy ciasnym biureczku, smażenie grzanek na śniadanie, jak ona jeszcze śpi. książki i płyty na balkonie zawilgocą się i będą nadawac się tylko na śmietnik. Po co młodej parze jadalnia i salon telewizyjny z kanapą, to też nie wiem. Gdzie tu miejsce na osobnośc, intymnośc, chwilę oddechu od obecności drugiej osoby? Chyba tylko w kiblu.

 • culebre

  Oceniono 43 razy 33

  Zacznijmy od tego, że to nie są zdjęcia, tylko rendery komputerowe.

 • fafarafafafa

  Oceniono 43 razy 31

  A zaczniecie wreszcie podawać źródła swoich wizualizacji (a nie fotografii!)

 • limes1

  Oceniono 26 razy 18

  Wszystko fajnie, tylko pokażcie właściciela mieszkania, który wynajmuje młodym chatę i pozwala na przebudowę, w dodatku radykalną. Swojego czasu wynajmowałam, to wiem: 46 m kw. podzielonych na trzy pokoje, do tego kuchnia i łazienka. To była szarada, upchnąć kanapę w pokoiku, który miał 1,8 m szerokości i 2,8 długości i w dodatku był zastawiony meblami właściciela.... Niniejszy artykuł powinien znajdować się w dziale "fantastyka". I to wcale nie naukowa. Zaimponuje mi projektant, który pokaże, jak urządzić typowe "m" z wielkiej płyty. Czekam niecierpliwie.

 • okobar79

  Oceniono 17 razy 13

  "Mieszkanie ma zaledwie 40 m2, ale pomieściło się w nim to wszystko, co jest niezbędne, by komfortowo mieszkać w nim przez kilka najbliższych lat. Zamieszkała w nim para młodych ludzi.
  Tak niewielka przestrzeń wymagała racjonalnego zagospodarowania każdego kąta."

  wychowałem się w mieszkaniu 33m2 - dwupokojowym w 4 osoby (2+2) kota, papugi i psa...

  obecnie mieszkam w 36m2 dwupokojowym mieszkaniu z żoną i dwójką dzieci (2+2)
  i jak czytam o niewielkim mieszkaniu 40m2, w którym ledwo się mieści 2 osoby...to mnie krew zalewa ...

 • hulajnoga123

  Oceniono 13 razy 7

  W PL-u tylko na poczatek zycia we dwoje jest mieszkanie 42metrowe, tak na kilka lat... To sie nazywa male studio. Hmm. Np. w Paryzu male studio to marzenie dla wielu niekoniecznie mlodych par. Musialo sie zrobic pusto w PL-u skoro mieszkania dostepne jak barszcz

 • nosorozecwlochaty

  Oceniono 6 razy 6

  To nie jest prawdziwe szczęście tłamsić się we dwoje w jednym pokoju. Nawet z designerskimi meblami.

  A co jak jedno chce spać a drugie oglądać telewizję. Albo się pokłócą i co - nie ma gdzie pójść i zamknąć się by emocje opadły.

  A z 40 metrów spokojnie można zrobić 2 pokoje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX