Kolorowe projekty Idy Dutki

Poduszki i torby marki IDAD

 

Ida Dutka jest absolwentką wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Po ukończeniu studiów wyjechała do Włoch i zamieszkała w Mediolanie.

Od czterech lat pracuje dla "Bassetti",  jednej z największych włoskich firm produkujących pościel. Jest textile/pattern designerem - projektuje wzory, wybiera kolory zgodnie z najnowszymi trendami, przygotowuje kolekcje do dalszej produkcji. Współpracuje także z licznymi firmami w Europie i Azji.

 

Projektantka stworzyła własną markę sygnowaną IDAD, która  oferuje wyroby tekstylne i porcelanę w całości stworzone przez nią.

 

Styl Idy Dutki charakteryzuje się głównie czystymi, geometrycznymi formami, którym życia nadaje odpowiednia gama kolorów. W jej projektach widać inspirację designem i stylem skandynawskim - prostotą i minimalistycznym podejściem do projektowania.

 

 

ida dudka, tekstylia

 

 

"Pracując nad kolekcją często zaczynam od małych, odręcznych rysunków, które potem obrabiam w komputerze. Staram się aby produkty sygnowane marką IDAD były ciekawą ofertą na rynku wnętrzarskim i mogły stanowić alternatywę dla powszechnie dostępnych produktów masowej produkcji"- mówi projektantka.

 

Najnowsza kolekcja marki IDAD to 5 graficznych wzorów: Klara, Gille, Bobon, Tente i Pique. Wzory dostępne są na poduszkach oraz torbach, wykonanych ze 100 % bawełny.

 

Poduszki projektu Idy Dutki to dekoracje, które mogą być ciepłym, kolorowym i oryginalnym uzupełnieniem mieszkania. A kolorowe torby, rozweselą  nawet najbardziej ponury dzień.

 

Zobaczcie nową kolekcję IDAD>>

 

Zobacz także:

Nowe życie tkanin - sztuka Anne Wood>>

Kuchnia. Kolorowe tekstylia>>

Tkaniny Caroline Quartermaine>>