Gdynia Design Days już jutro!

Wystawy, warsztaty, wykłady i wiele, wiele więcej. Od jutra w Gdyni!

Sercem piątej, jubileuszowej edycji Gdynia Design Days będzie kontenerowy Terminal Designu, który po raz pierwszy w historii festiwalu stanie na Skwerze Kościuszki.

Choć na większość warsztatów rejestracja już się zakończyła, każdy, kto ma ochotę wziąć udział w festiwalu, znajdzie coś dla siebie. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Gdynia Design Days to impreza, która z roku na rok rozwija się i przyciąga coraz większe rzesze projektantów, specjalistów, studentów oraz osób, dla których design jest pasją.

Główna wystawa tegorocznej edycji, "Ładny kraj", będzie podsumowaniem tego, jak zmieniła się przestrzeń publiczna w Polsce po największych przemianach ostatniego dwudziestolecia: po inwestycjach finansowanych z Unii Europejskiej, po wielkich porządkach na dworcach i lotniskach, po Euro 2012, po polskiej Prezydencji 2011. Podczas wystawy zobaczymy jak wygląda design polskiej komunikacji miejskiej, ulic i placów, stadionów, szkół, szpitali, taksówek, kiosków z prasą, latarni, koszy na śmieci, pomników i cmentarzy, reklam przy drodze, znaczków pocztowych, dowodów osobistych, czy stron internetowych samorządów. Kuratorem wystawy jest Janusz Kaniewski.

Ponad to w programie jeszcze 5 wystaw, warsztaty dla projektantów i studentów wzornictwa, dla dzieci, młodzieży i dorosłych fanów designu. Do tego market projektowy, koncerty, projekcje filmowe, wykłady...

Festiwal trwa od 7 do 15 lipca.

Wstęp na festiwal, wszystkie wystawy i wydarzenia towarzyszące jest bezpłatny.

Więcej szczegółów na temat wydarzeń podczas tegorocznej edycji Gdynia Design Days znajduje się na stronie: www.gdyniadesigndays.eu