10 pytań do... Idy Dutki

Projektantka wzorów i właścicielka marki IDAD.

Ida ukończyła studia na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Mieszka i pracuje w Mediolanie. Stworzyła własną markę IDAD, która oferuje tekstylia i porcelanę. Jej styl charakteryzują czyste, geometryczne formy, którym życia nadaje odpowiednia gama kolorów.

 

1.  Mój dom jest....

Tam gdzie są ludzie, których kocham.

2. Design to dla mnie...

Styl życia.

3. Mój ulubiony przedmiot....

Krem Nivea, nie rozstaje się z nim od lat i mam go zawsze przy sobie w mniejszym lub większym opakowaniu. Taka mała obsesja.

4. Inspirują mnie....

Miejsca.

5. Podziwiam....

Ludzi, którzy ciężko pracują na spełnienie swoich marzeń i tych, którzy maja świetną orientację w terenie, bo ja a do nich zdecydowanie nie należę.

6. Gdy byłam mała...

Skakałam całymi dniami w gumę, budowałam namioty z koców, słuchałam bajek na kasetach, a mama wołała mnie i siostrę na obiad przez okno. Nie miałam komórki ani komputera.

7. Moim marzeniem jest...

Otwierać rano okno i widzieć morze...  i z tego miejsca zarządzać marką IDAD.

8. Gdybym nie była projektantką byłabym....

Stewardessą. Dziś jestem designerką, ale w samolocie bywam prawie tak często jak stewardessa, więc młodzieńcze marzenie połączyło się z pasją.

9. Jestem najbardziej dumna z....

Poczucia, że tu gdzie jestem i to co robię zawdzięczam sobie.

10. Za 10 lat będę...

Tam gdzie mnie życie poniesie, robiąc to co kocham... a widząc moje dotychczasowe, dość intensywne zmiany miejsc, sama jestem bardzo ciekawa gdzie będę za lat 10.