Niezwykłe filiżanki Natalii Gruszeckiej

Nowe życie starych form.

 

Natalia Gruszecka jest absolwentką ceramiki na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Razem z Jakubem Kwarcińskim tworzą duet w pracy i w życiu. Wspólnie pracują nad marką ENDESIGN. Natalię inspiruje kształt i idea, lubi bawić się formą. Łączy miejski styl z luksusowymi materiałami. Tworzy głównie w porcelanie. Atutem porcelany jest śnieżna biel i transparentność. Artysta potrafi wyczarować z niej prawdziwe cuda! Może sprawić np. że będzie cienka jak kartka papieru.

 

filiżanki, filiżanki główki, ENDESIGNengruszeczka.wix.com/enstudio

 

Jednym z najciekawszych projektów ENDEDESIGN są filiżanki w kształcie... główek. Pomysł zrodził się podczas pracy w jednej z polskich manufaktur porcelany. Pewnego dnia projektantka trafiła do magazynu pełnego starych, nikomu już nie potrzebnych gipsowych form.  Pomiędzy nimi znalazła skarb. Formę do produkcji głów porcelanowych lalek, tak popularnych przed laty a dziś praktycznie zapomnianych.

Porcelanową główkę połączono z tradycyjnym uchwytem. Wykorzystanie główki porcelanowej lalki jako filiżanki to pomysł pełen humoru. Filiżanki ENDEDESIGN występują w kilku wariantach. Mogą być białe lub czarne. Uszko może klasyczne, pokryte prawdziwym złotem lub platyną.

Jedną filiżankę można kupić już od ok. 72 zł.

ZDJĘCIA>>

 

Więcej o: