Apartament z ukrytymi pokojami

Jak w kilka sekund zamienić jeden pokój w cztery pomieszczenia?

Simon Woodroffe, założyciel sieci hoteli Yotel oraz YO! Sushi, pokazał na wystawie 100% Design w Londynie swój najnowszy projekt. YO! Home to 80. metrowe mieszkanie, które może być zarówno jednym, dużym otwartym pomieszczeniem, jak i (w razie potrzeby) 4- pokojowym. Jak to możliwe?

W ścianach  i sufitach ukryte są mechanizmy podnoszące lub opuszczające poszczególne sprzęty. Dzięki nim dwuosobowe łóżko chowa się w suficie, sofa zapada się w podłogę, a ścianka oddzielająca pomieszczenia dyskretnie się wysuwa. Biurko można przekształcić w dodatkowe łóżko dla gościa, a z podłogi może wyłonić się stół jadalniany.

Yo! Home, Simon Woodroffemat. prasoweDo stworzenia tego niezwykłego apartamentu wykorzystano dwanaście ruchomych mechanizmów, które używane są przy produkcji nowoczesnych jachtów, samochodów czy scen teatralnych. Inspiracja teatrem jest tu widoczna na pierwszy rzut oka. Simon Woodroffe podpatrzył działanie teatralnych maszyn, gdy pracował jako scenograf w jednym z teatrów w londyńskiej dzielnicy West End.

Kolejną inspiracją były japońskie, tradycyjne domy. Lata w Japonii są gorące i wilgotne. Domy buduje się tak, aby pomiędzy pomieszczeniami był przewiew. Drzwi i okna zrobione są z drewna i papieru. Można je bez problemu wyjąć, tworząc jedno, duże pomieszczenie.

Koncepcja Simona Woodroffa jest z całą pewnością innowacyjna.  Kto wie, może tak będą wyglądać mieszkania w niedalekiej przyszłości?

ZDJĘCIA>>

Zobaczcie filmik: