Najwęższe biurko świata

Meble, który sprawdzi się nawet w bardzo małym mieszkaniu

Biurko to mebel sprawiający sporo problemów. Dla osób pracujących w domu to sprzęt niemal niezbędny, jednak wygospodarowanie miejsca na jego ustawienie może być nie lada wyzwaniem. Oczywiście komputer możemy postawić na stole, ale gdzie upchnąć wszystkie papiery, długopisy, spinacze i inne najpotrzebniejsze rzeczy?

Z myślą o małych mieszkaniach Michael Hilgers zaprojektował dla firmy Muller Mobelwerlstatten biurko "Flatmate". To eleganckie biureczko ma opuszczany blat na którym można postawić laptop lub rozłożyć dokumenty. Metalowe linki pozwalają zaaranżować część biurka, którą podczas pracy mamy przed oczami. Można np. zamontować  półeczki, na których położymy telefon lub kalendarz. W bocznej części biurka ukryto kilka schowków.

Flatmate, biurko, wąskie biurko

muellermoebel.de

W biurku umieszczono kilka gniazdek. Niezbędny sprzęt elektroniczny można podłączyć do prądu bez potrzeby nurkowania pod meblem. Biurko połączone jest z kontaktem w ścianie kablem o długości 1,8 m.

Co ciekawe, zamknięte biurko ma tylko 0,09 m2! Dostępne jest na zamówienie, w kilku kolorach: białym, czarnym, żółtym, zielonym, niebieskim i czerwonym. Projekt otrzymał nagrodę Interior Innowation Award 2012.

ZDJĘCIA>>

 

Więcej o: