Ładnebebe odwiedza pokój Julki i Hani

Dobre pomysły to podstawa przy urządzaniu pokoi dla dzieci.

Mieszkanie w krakowskiej kamienicy ma 80 metrów i wysokie na 3 metry pomieszczenia. Urządzeniem pokoi córek zajęła się mama Ola. W gotowych wnętrzach widać nie tylko jej świetny gust i wyczucie, ale także gotowość na wsłuchanie się w potrzeby dzieci i szacunek dla ich pomysłów. Julka, 10-latka ma sobie za nic trendy wnętrzarskie i metrażowe ograniczenia. Mała Hania pragnie przede wszystkim dobrze się bawić. Pokój Julki ma 14 metrów, pokój Hani - 10 metrów.

Starsza córka, Julka, postawiła mamie warunki: w nowym pokoju powinno być radośnie i kolorowo, ale przede wszystkim MUSI BYĆ antresola, największe marzenie wnętrzarskie Julki. Antresola okazała się nie lada wyzwaniem, przede wszystkim dlatego, że pokój jest niewielki, a Ola nie chciała go przytłoczyć dodatkową konstrukcją. Przy poszukiwaniu kompromisu okazało się, że gotowe projekty odpadają, jedynym rozwiązaniem okazał się stolarz i autorskie podejście do tematu. Ostatecznie udało się zmieścić w pokoju antresolę wykończoną falistą sklejką. W połączeniu z bielą i naturalnym drewnem, jej giętka linia sprawia, że cała konstrukcja jest bardzo lekka optycznie. Dodatkowym elementem wpuszczającym na górę światło są okrągłe bulaje. Nad antresolą jest prosta lampka: kolorowy sznur z żarówką i regał z książkami, a na antresoli leży wygodna poducha. To wszystko sprawia, że antresola to nowy, ulubiony pokój Julki.

Pokój dla dzieci, meble dla dzieci, pokój dziecięcyfot. cacaovo.blogspot.com

Pozostałą powierzchnię pokoju wypełniły proste, ale kolorowe meble: komoda Baby Vox z kolekcji Evolve. Z tej samej kolekcji, ale z linii młodzieżowej, pochodzą półki na książki. Proste biurko stoi przy oknie. Ożywia je kolorowa lampka i czerwone krzesło.

Drugim zadaniem było wprowadzenie do pokoju radosnych barw. Z tym świetnie poradziły sobie kolorowe, czasem sezonowe dodatki: sanki ze świecącymi lampkami czy wykonana przez Olę półeczka zrobiona z.. szuflady na sztućce, która przygarnęła ukochane laleczki kokeshi. Pokój ożywia także tapeta-mapa świata Mr. Perswall (można zamówić w dowolnym rozmiarze) nad kącikiem muzycznym, gdzie Julka regularnie ćwiczy swoją ulubioną grę na pianinie.

Pokój dla dzieci, meble dla dzieci, pokój dziecięcyfot. cacaovo.blogspot.com

Choć drugi pokój jest zdecydowanie mniejszy, także tam udało się spełnić marzenia i zagospodarować go tak, aby spełniał rolę przytulnej bawialni dla 3-letniej Hani. Jego wizja długo klarowała się w głowie Oli: wiedziała, że nie zmieści w nim za dużo mebli, a więc klimat będą musiały stworzyć dobrze dobrane i piękne zabawki i małe dodatki. Ola postanowiła wymieszać dwa style: bliski jej skandynawski, oraz babciny vintage, który pamięta ze swojego dzieciństwa. Od początku było wiadomo, że właśnie w tym pokoju stanie piękna pamiątka rodzinna: komoda po babci, która została przemalowana na gołębi kolor. Dobrano jej stonowane ceramiczne, jasno różowe gałki. Drugim wiekowym elementem jest przemalowane w grochy, nieco skrzypiące krzesło.

Pokój dla dzieci, meble dla dzieci, pokój dziecięcyfot. cacaovo.blogspot.com

Czarne łóżko IKEA służy za pomost między starym a nowym, między tym co zaczerpnięte ze Skandynawii, a tym, co swojskie. Z jasną pościelą wygląda lekko i bajkowo. Wnętrze pokoju małej dziewczynki uzupełniają piękne i starannie dobrane zabawki: biała kuchenka Brio, nad którą wisi półeczka na matrioszki czy piękny głęboki wózek, służący także jako pojemnik na zabawki. Całość uzupełniają plakaty wzięte w ramki i kolorowe papierowe dekoracje: girlandy, kule. W tym pokoju diabeł tkwi w bardzo dobrze dobranym szczególe.

Więcej zdjęć >>


Źródło zdjęć: cacaovo.blogspot.com

Więcej zdjęć i listę zakupów znajdziecie na ladnebebe.pl