Mieszkanie w stylu vintage na Lazurowym Wybrzeżu

Zobaczcie ciekawe mieszkanie we francuskim kurorcie Juan-les-Pins.

Za oknami szaro i zimno, dlatego z ogromną przyjemnością zabieramy was na Lazurowe Wybrzeże, do miejscowości Juan-les-Pins . Mieszkanie, o którym dziś piszemy mieści się w budynku nad samym brzegiem morza, wybudowanym w latach 70. XX wieku. Aranżacją niewielkiego, 40 metrowego lokalu zajęło się studio UdA z Turynu.

Projekt wnętrza inspirowany był komedią "Casotto" (w Polsce znaną jako "Domek na plaży"), którą wyreżyserował w 1977 roku Sergio Citti. Akcja toczy się pewnej letniej niedzieli, w niewielkim domku na plaży Lido di Ostia. Architekci ze studia UdA chcieli, aby mieszkanie przypominało nieco filmową scenografię, aby układ pomieszczeń można było łatwo zmieniać i dostosowywać do aktualnych potrzeb mieszkańców.

mieszkanie vintage, styl vintage, mieszkanie w stylu vintagefot. Carola Ripamonti / uda.it

 

Właściciele potrzebowali przestronnego salonu oraz dwóch sypialni, jednej dla siebie, drugiej dla dwójki dzieci. Wzdłuż podłużnego wnętrza stworzono dwie konstrukcje z przesuwanymi drzwiami, w których znajdują się łóżka, szafy i półki na książki. Stelaże są lekkie i łatwe w montażu, dlatego mieszkańcy bez problemu mogą zmienić układ sypialni, chociażby łącząc je w jedno pomieszczenie.

Szafki kuchenne i dużą ławę w części jadalnej, zrobiono z drewna tekowego, często używanego do wykładania pokładów żaglowców i jachtów. Ścianę salonu ozdobiono tapetą we wzory z lat 70. XX wieku. Stanęły tu także stylowe wyplatane meble oraz mający już swoje lata automat z gumami do żucia.

ZOBACZCIE zdjęcia>>

Więcej o: