Elektryczne gitary z deskorolek

Drugie życie starej deskorolki

Deskorolka narodziła się w latach 30. XX wieku w Kalifornii, kiedy to miłośnicy surfingu, chcący doskonalić swoje umiejętności również na suchym podłożu, doczepili do desek kółka. Deskorolki wielokrotnie zmieniały swój kształt. Zmieniały się także materiały, z których były wykonywane. Jedno tylko było niezmienne, zużyte deskorolki trafiały na wysypiska śmieci.

Na pomysł ponownego wykorzystania starych, często bardzo zniszczonych deskorolek wpadł lutnik i producent gitar Ezequiel Galasso z Buenos Aires. Zaprosił on do współpracy swojego przyjaciela Gianfranca de Gennaro Gilmura, miłośnika szaleństw na desce.

 

gitara z deskorolki, gitara, deskorolkafot. Ezequiel Galasso

 

Razem stworzyli wyjątkową kolekcję elektrycznych gitar, wykonanych z używanych deskorolek. Każda deskorolka przerabiana na elektryczną gitarę jest starannie odnawiana i konserwowana.  Gryfy i główki wykonywane są z wielowarstwowego drewna klonowego.

ZOBACZCIE zdjęcia>>

Więcej o:
Komentarze (1)
Elektryczne gitary z deskorolek
Zaloguj się
  • kawi1974

    0

    Ten motyw z użyciem deskorolek jest dość stary, choć ja bardziej kojarzę go z wyposażeniem wnętrz. Można łatwo zrobić z deskorolki półkę, starczy wspornik z e-Armet.pl i kilka wkrętów. Ogólnie tak samo można robić z deskami snowboardowymi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX