Elegancki dom nad wodą

Marmurowe umywalki, stuletnie belki podsufitowe i podłogi z polerowanego betonu. Zobaczcie, jak dom z 1820 roku zyskał nowe życie.

Dom, który dziś wam pokazujemy, znajduje się w Eldred. Od Nowego Jorku dzieli go ok. 150 kilometrów. Położony na skraju potoku, drewniany dom wybudowany w 1820 roku, niedawno został odnowiony i unowocześniony.

Jego dzisiejszy wygląd to efekt prac architektów ze studia projektowego Givonehome. Przebudowa domu trwała 4 lata. Właścicielom bardzo zależało, aby unowocześnić dom,  jednocześnie eksponując oryginalne, stare elementy.

dom nad wodą, elegancki dom, stylowy domfot. givonehome.com/ Dom w 2007 roku

Do starego domu dobudowano przestronne pomieszczenie z ogromną przeszkloną ścianą. Zaaranżowano tu kuchnię oraz jadalnię. Okna od podłogi po sam sufit, wpuszczają do środka mnóstwo światła i zapewniają niczym nieograniczony widok na ogród i las. Pod sklepieniem umieszczono dwie, ponad stuletnie drewniane belki, pochodzące ze starej mleczarni w Pensylwanii. Skontrastowano je z podłogą z polerowanego betonu.

Dobudowano też prosty, zadaszony taras kończący się tuż nad taflą wody.  Być może dlatego architekci ze studia Givonehome nazwali swój projekt "The Floating Farmhouse" czyli "Pływający Wiejski Domek".