Wnętrze w stylu eko u organicznego fryzjera

Stół z drewna z odzysku, kanapy z palet, lampy z balonów na wino i kosmetyki zrobione z naturalnych składników. 

Zabieramy was dziś na warszawskie Powiśle, aby pokazać wam wyjątkowy... salon fryzjerski. Haircology - warto zapamiętać tę nazwę z dwóch powodów. Po pierwsze wszystkie używane tu kosmetyki zrobione są z naturalnych składników pochodzących z ekologicznych upraw. Po drugie, wyjątkowo stylowy salon urządzono z materiałów powtórnie przetworzonych.

Skupmy się więc na wnętrzach zaprojektowanych przez NOKE Architekcts. Haircology udowadnia, że ekologiczny wystrój nie musi oznaczać prowizorycznie wykonanych mebli i ogólnego wrażenia chaosu. Trend eko to przede wszystkim przywiązywanie wagi do materiałów oraz dbanie o jakość. Moda na ekologię ściśle wiąże się z recyklingiem, który z powodzeniem można wykorzystywać także urządzając wnętrza. Warszawski organiczny salon fryzjerski urządzono w myśl zasady 3R reduce, reuse, recycle czyli ograniczaj, wykorzystuj ponownie oraz przetwarzaj.

wnętrza w stylu eko, styl ekologiczny, meble z recyklingufot. materiały prasowe Haircology

Centralnym miejscem salonu jest duży, drewniany stół wykonany przez firmę Kodama. To tu skupia się życie towarzyskie, tu czesze się klientów i sporządza produkty do pielęgnacji włosów. Stół wykonany jest z drewna z odzysku - starych drzwi, szuflad, desek i nóg od stołu.  Nad nim wiszą nietypowe lampy, których klosze zrobiono ze szklanych balonów na wino. Na tym nie koniec, bo w salonie znaleźć można jeszcze kilka ciekawych mebli z recyklingu. Są tu kanapy zrobione z palet i półeczka z deski powieszonej na linach.

We wnętrzach Haircology dominują kolory natury - beże i biele, które znakomicie komponują się z zielenią.  Fronty mebli wykończono płytą OSB.  Ciekawym elementem wnętrza jest ściana pomalowana farbą tablicową, na której umieszczono ceny i inne informacje dla klientów.