Miasta świata na płytkach projektu Macieja Zienia

Do Barcelony, Londynu, Paryża i Tokio dołączyły dwa nowe miasta - Berlin i Monako. Poznajcie kolekcje Tubądzin kreacje Maciej Zień.

Maciej Zień, jeden z najlepszych polskich projektantów mody, współpracuje z marką Tubądzin już od 4 lat. Każda kolekcja Tubądzin kreacja Maciej Zień nawiązuje do innej metropolii. Projektant wybiera wielkie miasta i inspiruje się ich historią i oryginalnym charakterem. Do tej pory Zień wziął na warsztat Barcelonę, Londyn, Paryż, Tokio, Berlin i Monako.

Ceramika inspirowana dwoma ostatnimi miastami, to najnowsza propozycja marki Tubądzin. Premiera obu kolekcji odbyła się ubiegłej jesieni, podczas prestiżowych targów Cersaie w Bolonii. W tym roku prezentowane są podczas cyklu spotkań dla architektów i projektantów - Tubądzin Design Days. W czerwcu obie kolekcje trafią do sprzedaży.

Maciej Zień, Tubądzin, płytki, ceramikafot. mat. prasowe/ Kolekcja Berlin

Berlin to nowoczesne, tętniące życiem miasto, którego klimat starano się uchwycić na ceramice. Kolorystyka kolekcji inspirowana jest nocnym życiem niemieckiej stolicy. Wbrew pozorom Berlin jest bardzo kobiecy. Znakiem charakterystycznym kolekcji są wizerunki kobiet namalowane delikatną kreską.

Kontrą dla szalonego, wyzwolonego Berlina jest eleganckie i prestiżowe Monako. W tej kolekcji postawiono na przepych. Tekstura i kolor płytek przypominają charakterystyczne, nieco tajemnicze wnętrze bursztynu. "Monaco" zachwyca zdobieniami i sięga do sztuki tworzenia dawnych pałacowych rycin.

Maciej Zień dopracował także wszystkie kolekcje sygnowane swoim nazwiskiem. Poprawił elementy, które są już "passe", zaprojektował nowe rozwiązania. Przyjrzyjmy się dokładniej pozostałym kolekcjom.

Co nam się kojarzy z Barceloną? Oczywiście, mozaiki! Płytki szkliwione nasyconymi kolorami łatwo łączyć z innymi elementami kolekcji. "London" to ceramika utrzymana w typowo miejskiej stylistyce. Znajdziemy tu płytki przypominające te z londyńskiego metra oraz nadrukowane rysunki Big Bena. "Paris" nawiązuje do bogatej stylistyki Luwru. Jest tu marmur, delikatny dekor i płaskorzeźby. Kolekcja "Tokyo" stawia na prostotę i wykorzystuje różnorodne tekstury tj. papier czerpany, płyty OSB czy klasyczne cegły.