Wypoczynek w dobrym dizajnie - stylowy hotel w Sopocie

Jest wiele miejsc, do których chce się wracać ze względu na piękne krajobrazy, miłe wspomnienia czy ot tak, bez powodu. Hotel Mera to sopockie SPA, wspaniale usytuowane nad brzegiem morza, które nie tylko przyciąga ze względu na swoją funkcję, ale także wnętrza.

Hotel położony jest nad brzegiem morza, od plaży to niecałe 20 metrów. Już siedząc na tarasie, tuz przy restauracji, można spoglądać na fale i czuć lekką bryzę. To olbrzymi atut tego Spa. Nie jest to jednak jedyny element, przyciągający kolejnych gości. Hotel to wspaniała architektura, prosta forma i lekka drewniana okładzina.

Ten wyjątkowy hotel znajduje się przy promenadzie łączącej Sopot z Gdańskiem. Otoczony jest piaszczystymi wydmami i sosnowymi lasami. Jego architektura nawiązuje do skandynawskich klimatów. Autorami wnętrz Hotelu Mera są lokalni architekci z biura LOFT Magdalena Adamus.

miejsca, spa, miejsca publiczne, hotel, morze, Hotel&SPA MeraLoft Magdalena Adamus / www.loft-ma.pl

Wnętrza hotelu to prosty, a zarazem pełen elegancji przykład współczesnego dizajnu.  Drewno występuje tu niema wszędzie. Znajdziemy je na posadzce, mozaikowych okładzinach ściennych czy półprzeziernych ścianach wydzielających strefy. Każda z nich charakteryzuje się innym sposobem użycia drewna. Kolorystyka hotelu to głównie szarości, biel i beże - wszystko, co kojarzy się z barwami ziemi i doskonale komponuje się z naturalnymi materiałami wykończeniowymi.

miejsca, spa, miejsca publiczne, hotel, morze, Hotel&SPA MeraLoft Magdalena Adamus / www.loft-ma.pl

Mimo minimalistycznego wykończenia wnętrza nie są zimne. Wręcz przeciwnie, dzięki naturalnym materiałom i przeszkleniom czuje się tu lekkość i ciepło

Strefę gastronomiczną, w której skład wchodzą restauracja, bar i część wypoczynkowa także zaaranżowano używając drewna. Z tego materiału wykonano stoły, krzesła czy też dekoracyjne ażurowe lampy. Sufitowe oświetlenie wypełnia wysoką przestrzeń, nadając temu pomieszczeniu przytulny wygląd. Całość dopełniają wielkie przeszklenia, przez które widać las drzew. Tak spędzone śniadanie czy obiad zachęcają do  spaceru po plaży, czy tez do odkrywania kolejnych miejsc magicznego Spa.