Kołobrzeg: luksusowe hotele z designem i polską sztuką

Nad polskim morzem coraz częściej możemy wypoczywać w luksusowych hotelach. W Kołobrzegu spędzimy urlop w pięknych pięciogwiazdkowych hotelach Sand i Marine. Oba te miejsca zachwycają designem i zamiłowaniem do polskiej sztuki.

Pięciogwiazdkowy Marine Hotel to diament Kołobrzegu położony w odległości zaledwie 20 metrów od morza. Magnetyzm kapryśnego Bałtyku, któremu nie sposób się oprzeć zdeterminował kształt budynku - przypominającego formą okręt zwrócony ku morzu. Dominującym kolorem w hotelu jest biel, doskonale podkreślająca nowoczesny minimalistyczny design. W 231 luksusowych pokojach, każdy z widokiem na morze i przepełniony świeżą morską bryzą, goście stają się pasażerami luksusowego statku. Projekt wnętrz jest autorstwa artysty plastyka Artura Buta.

Sztuka to kwintesencja Marine Hotel- przejawia się ona w architekturze, wystroju wnętrz, wykwintnej kuchni, jakości usług oraz działach sztuki, które mogą podziwiać hotelowi goście. Artyści, których prace zdobią wnętrza hotelu to rzeźbiarz Romuald Wiśniewski, którego rzeźba kobiety na krześle stoi przed głównym wejściem, laureat konkursów fotograficznych National Geographic - Darek Sepioło, grafik Paweł Naumowicz oraz malarka Karolina Kubikowska i inni.

kołobrzeg, hotel, hotel sand, hotel marine, design, sztuka, bałtyk, morzefot. materiały prasowe Sand Hotel

Sand Hotel (ma pięć gwiazdek) to połączenie wysmakowanego designu z luksusem. Nowoczesna architektura doskonale wpisuje się w klimatyczną okolicę. Elewacja z piaskowca połączone ze szklanymi i stalowymi elementami, to mieszanka nowoczesności i praktyk tradycyjnej architektury.

W hotelu możemy podziwiać kolekcję polskiej sztuki Zdrojowa Invest Jan & Szymon Wróblewski. Stale powiększający się zbiór obejmuje prace współczesnych polskich artystów, a także meble i przedmioty codziennego użytku od średniowiecza do okresu międzywojennego - głównie z Polski i Niemiec. Zobaczymy tu m.in. rzeźby Romualda Wiśniewskiego, obraz Wojciecha Weissa "Haneczka w słomkowym kapeluszu", a także zabytkowe pianino. Niebawem w kołobrzeskim Sand Hotel zostanie otwarta galeria sztuki SandArt, dostępna wszystkim zwiedzającym - również osobom, które nie są gośćmi hotelu.

Oba kołobrzeskie hotele są pełne sztuki i cieszy fakt, że właściciele szczególnie cenią dorobek młodych polskich artystów.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA>>