Nowoczesny bar z muffinkami

Zazwyczaj bombonierka kryje w sobie tajemnicę. Autorzy projektu małego baru z muffinkami w Tajwanie inspirowali się się pudełkiem pełnym łakoci.

Bar z muffinkami w Tajwanie został zaprojektowany przez lokalnych architektów z biura J.C. Architecture. Sam bar jest częścią budynku, jednak jego fasada sprawia zupełnie odwrotne wrażenie. Inspiracja do wykonania takiej formy architektury było pudełko-opakowanie na łakocie. Witryna baru jest całkowicie przeszklona i obramowana częściowo elementami nawiązującymi do uproszczonego kształtu domu. Jedynym pełnym i nieprzeziernym elementem w fasadzie są stylizowane drzwi, którym towarzyszy box ekspozycyjny w którym codziennie znajdują się nowe smakołyki.

Les Bebes Cupcakery,   J.C. ARCHITECTURE, kawiarnia, mufinki, współczesna achitektura, Tajwan, szkło, www.johnnyisborn.com

Wnętrze to minimalistycznie wyposażona przestrzeń, monochromatyczna z akcentami koloru żółtego. Proste i gładkie tło ma eksponować asortyment sklepu: kolorowe babeczki. Niektóre detale, takie jak półki, zaprojektowano tak jakby miały prezentować bardzo ekskluzywny i drogi towar. To ukłon w stronę miłośników muffinek, którzy traktują swoje ulubione słodkości jak drogocenne dzieła sztuki.

Więcej o: