W łóżku z designem

Łóżko to ważny mebel w życiu i pożyciu każdej pary. Liczy się jego rozmiar, kształt, ułożenie. Istotnym dopełnieniem okazuje się linia wzornicza, która może nie wpływa tyle na jakość snu w nocy, co na wrażenia estetyczne po przebudzeniu. Kto jednak nie marzy o jednocześnie wygodnym i pięknym łóżku niech pierwszy podniesie poduszkę.

Projektanci mebli o ergonomii wiedzą niemal wszystko. Optymalne szerokości, długości, kąty nachylenia, miękkie, funkcyjne wezgłowia, wysokość od materaca do podłogi - wszystko zostaje poddane szczegółowej analizie i wprowadzone do produkcji po to, by kładło, spało i wstawało nam się zdrowo oraz wygodnie. Udogodnienia, jak piloty do regulowania położenia zagłówków, głośniki, stacje dokujące, uzupełniają sypialniane kolekcje i dodają im technologicznego uroku.

łóżka, łóżko, sypialnia, nowoczesne łóżkafot. atakdesign.pl

Prawdziwym polem do popisu pozostaje jednak design. I to on otwiera nasze alkowy na wszelkie (projektowe) fantazje. Okazuje się bowiem, że łóżko może kreować przestrzeń, uwodzić zmysły, natchnąć marzeniami. Choć w błogiej nieświadomości, w łóżku spędzamy znaczną część doby.  

Coraz dłuższe noce inspirują do przejrzenia tego, co projektanci proponują wstawić do sypialni.


ZOBACZCIE ZDJĘCIA>>