Meble jak z cukierni

To nie są gigantyczne muffiny, biszkopty i wafelki, to słodkie meble, których autorem jest projektant Boggy Chan. Największą ich zaletą jest... brak kalorii.

Boggy Chan powiększył typowe słodkości i na ich wzór stworzył wyjątkową kolekcję mebli. Stoły i stołki są wymarzonym wyposażeniem do cukierni i kawiarni, ale sprawdziły się by też w domu, bo kto by nie chciał zaczynać dnia od takiej dawki słodyczy.

Siedzenia muffinki czy stół herbatnik są wynikiem poszukiwania nowych form i materiałów oraz zabawy jedzeniem. Meble mają zachowane naturalne proporcje i kolory, tak by jak najbardziej odzwierciedlały prawdziwe słodkości.

meble, design, słodycze , cukierniafot. Boggy Chan

Podczas fazy projektu artysta tworzył miniaturowe ciasteczka, by odnaleźć właściwą formę przyszłych obiektów. Pyszne meble zrobione są z poliuretanów, a spływający "lukier" to tworzywo, któremu formę nadała grawitacja, tak samo ja w przypadku prawdziwych ciastek.

Głównym założeniem projektu było stworzenie mebli, które będą wywoływały podobne pozytywne uczucia jak pyszne słodkości. Boggy Chan ma już pomysł na kolejne słodkie meble. Skusilibyście się na nie?

Więcej o: