Makabryczne robótki ręczne

Żaba wykonana na drutach. Przytulanka? Niekoniecznie. Zobacz niekonwencjonalny sposób na naukę biologii.

Chyba każdy pamięta lekcje biologii, na których poznawał anatomiczną budowę człowieka lub płazów. Nie każdy niestety był zainteresowany treścią i formą takich lekcji. Interesującym zajęciem para się Emily Stoneking, dowodząc że biologia nie musi być nudna i straszna.

Fot. aKNITomy/etsy.com

Jej zainteresowanie dzierganiem zaczęło się od rzucenia palenia papierosów. Jak to zwykle bywa osoby, które porzucają nikotynowy nałóg poszukują sposóbu na zajęcie swoich myśli i rąk. Tak Emily wpadła na pomysł robótek na drutach. Kolejnym impulsem były badania naukowców nad żabami w jeziorze niedaleko Burlington w stanie Vermont (USA), gdzie mieszka Emily. Badania te spowodowały dyskusję w jej domu. Mąż wtedy zażartował, że powinna zająć sie dzierganiem anatomicznych żab. I tak w 2006 roku narodził się pomysł na wełniane wyroby, potem nastąpiła ich prezentacja na portalu etsy.com i następnie oferta anatomicznych przytulanek została poszerzona o nietoperze, szczury, dżdżownice i prosięta. Sama autorka nazywa swoją twórczość niesmacznymi przytulankami.

Fot. aKNITomy/etsy.com

Cena żaby to około 125 zł. Przytulanki są wykonane ręcznie, na drutach z wełny, filcu wełnianego z wykorzystaniem szpilek. Sama Emily Stoneking twierdzi, że stara się by tworzyć według prostych wzorów, tak by inni zainteresowani tego typu twórczością mogli z łatwością stworzyć swoje własne makabryczne przytulanki. Wystarczy tylko odrobina chęci i znajomość podstawowych ściegów.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA>>

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.