Biuro z sypialnią - 18 m2

Wnętrze pełne schowków, półek i szafek.

Realizacje izraelskiego architekta Raanana Sterna pokazywaliśmy już kilkakrotnie. Za każdym razem projektowane przez niego mieszkania zachwycały oryginalnymi rozwiązaniami i ciekawą, niebanalną kolorystyką. Dziś pokazujemy Wam coś zupełnie innego.

Najnowsza realizacja Strerna to całkowita metamorfoza kawalerki o powierzchni 18 m2 w centrum Tel Awiwu. Przede wszystkim mieszkanie to miało być biurem, wygodnym miejscem do pracy, pełnym szafek i schowków, które pomieściłyby wszystkie niezbędne dokumenty. Inwestor często pracuje do późna. Chciał, aby w biurze znajdowało się także miejsce do spania. Łóżko zajmowało by dużo cennej przestrzeni, dlatego architekt postanowił schować je w szafie za przesuwanymi drzwiami.

Wnętrze jest bardzo naturalne. Wszystkie szafy i półki wykonano z białej brzozy. Na podłodze położono płytki w jasnym kolorze. Warto zwrócić uwagę na przesuwane drzwi, za którymi ukryto łóżko. Wywiercono w nich pełno maleńkich otworów. Wystarczy włożyć  kilka kołków w otwory, by powstała oryginalna, symboliczna półka - idealna do eksponowania albumów.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA>>

Więcej o: