Mieszkanie z widokiem na panoramę Krakowa - 70 m kw.

Klimat starej kamienicy i skandynawska stylistyka

Prezentowane mieszkanie projektu arch. wnętrz Ireny Lang z Lofstudio położone jest w Krakowie na ostatnim, ósmym piętrze nowego apartamentowca. Przed zakupem inwestor konsultował z projektantem układ mieszkania żeby upewnić się czy dokonał dobrego wyboru.

To co jest niewątpliwie największym atutem mieszkania to olbrzymi taras z przepięknym widokiem na całą panoramę Krakowa, a przy dobrej pogodzie nawet Tatr. Układ pomieszczeń mieszkania o pow. 70 m kw. z dwoma sypialniami, oddzielną garderobą, sporą łazienką oraz salonem z aneksem kuchennym ze względu na położenie ścian nośnych oraz infrastruktury wodnokanalizacyjnej nie pozwalał na wielkie zmiany. Zatem nic w tym zakresie nie zostało zmodyfikowane bo ilość oraz wielkość pomieszczeń odpowiadał inwestorowi.

mieszkanie w skandynawskim stylu, nowoczesne mieszkanie, pomysł na nowoczesne mieszkanie, jak urządzfot. Tomek Borucki / www.tomekborucki.pl

Właściciel przez dłuższy czas mieszkał na krakowskim Kazimierzu w starej kamienicy i chciał w nowym mieszkaniu odtworzyć ducha takich wnętrz w połączeniu ze skandynawską stylistyką. Stąd np. w strefie wejściowej oraz łazience mozaika w starym stylu z kolekcji Macieja Zienia z serii London. Poza tym ściany w łazience zostały wyłożone białą błyszczącą płytką o wymiarach cegły, zresztą też z kolekcji Zienia co nadaje całemu wnętrzu "oldschoolowy" charakter. Łazienka ze względu na położenie pionu kanalizacyjnego oraz swoje wymiary dostarczyła największych trudności w projektowaniu. Miała pomieści (oprócz oczywiście umywalki i WC) wannę wolnostojącą, prysznic oraz pralkę co udało się zrealizować.

Ważnym elementem nawiązującym do starej kamienicy są drzwi. Lekko stylizowane zostały jednak zamówione w czarnym kolorze jak to często występowało w amerykańskich
czy angielskich wnętrzach. Oryginalnym elementem są drzwi przesuwne do garderoby,
które zostały wykonane na zamówienie ze strach nadszarpniętych zębem czasu desek.

Istotnym elementem podkreślającym wybraną stylistykę jest klinkier na ścianie garderoby oraz w sypialni pomalowany na biało. Najważniejsza przestrzeń salonu z kuchnią została urządzona z umiarem i wyczuciem. Biel mebli kuchennych przełamana ciepłem drewnianego, dębowego blatu w połączeniu z czernią ściany pomalowanej farbą tablicową to zestawienie kolorystyczno-materiałowe obecne w całym mieszkaniu. Ciepła dostarcza też olejowana drewniana, dębowa podłoga.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA>>