Kocie kawiarnie

Miejsca niekoniecznie dla posiadaczy kotów.

Kocia kawiarnia to propozycja na przykład dla tych, którzy po ciężkim dniu w pracy chcą nabrać dystansu, zrelaksować się a jednocześnie nie chcą brać na swoje barki odpowiedzialności za pupila. Mogą przyjść do kociej kawiarni, wypić filiżankę kawy, posiedzieć w spokoju i pogłaskać kota albo pobawić się z nim.

Pierwsza kocia restauracja powstała na Tajwanie w 1998 roku, kolejne w Japonii. Dzisiaj kocie kawiarnie z powodzeniem funkcjonują w Chinach, Japonii, Kanadzie, Francji, na Węgrzech, w USA i Wielkiej Brytanii. Co ciekawe, pomysł dotarł już do naszego kraju. Z usług kociej kawiarni możemy skorzystać w Łodzi.

miejsca, ciekawe meisjca, pomysly, wnętrzaFot. allworldbest.blogspot.com

Interesującym jest fakt, że kocie kawiarnie nie są jedynymi w których możemy zaprzyjaźnić się ze zwierzętami, obserwować je, pogłaskać czy zrobić pamiątkowe zdjęcia. W Osace w Japonii znajduje się również kawiarnia Owl Family Cafe, gdzie można spotkać piękne sowy. Wystrój wnętrz kawiarni oraz menu nawiązują do motywu przewodniego kawiarni. Jest też mały sklepik, w którym można kupić pamiątkowe sowie gadżety. Najważniejsze, o czym mówi personel tego typu kawiarni, by pamiętać że są to zwierzęta, należy im się szacunek i spokój. Należy też zachować wszelkie zasady bezpieczeństwa.