Ale lokale 2014 - Concordia Taste w Poznaniu

Restauracja w centrum... designu!

Wyjątkowość Concordia Taste polega na tym, że jest częścią większej idei - centrum innowacji, designu i biznesu Concordia Design. Zarówno to, co znajduje się na talerzach gości restauracji jak i to, jak ona wygląda jest ściśle związane z dobrym designem.

Przestrzeń restauracji jest ogromna, jednak oprócz stolików, krzeseł, baru i innych elementów potrzebnych do funkcjonowania restauracji często można tu trafić na wernisaż wystawy, trwający aktualnie koncert czy inne, ciekawe wydarzenie. Twórczy nastrój tworzą zarówno stali bywalcy restauracji - pracownicy małych firm z sektora kreatywnego zajmujących biura w CoOfficach na pierwszym piętrze (są wśród nich projektanci, architekci, dziennikarze), ale także (a może przede wszystkim wystrój restauracji). To właśnie dodatki i "ubranie" wnętrza Concordia Taste tworzy jej nastrój. A Concordia Taste lubi się przebierać - zmienia swój wygląd o każdej porze roku. Przebierać lubi się także obsługa restauracji, którą ubiera projektantka mająca swoją pracownię i showroom piętro niżej - Magda Hasiak. O dodatki (muszki, poszetki, kokardki) zadbała projektantka Karolina Pytlakowska, która w pracowni DecoLove tworzy własnoręczne piękne dodatki do ubrań.

ale lokale, ale lokale 2014, modne miejsce, modne miejsca, miFot. Concordia Taste

Lakierowana, betonowa podłoga, pomalowane na biało ceglane ściany oraz ogromne okna są idealną oprawą dla najbardziej wymyślnych i zaskakujących dekoracji. Od niedawna projektantami tych dekoracji są studenci poznańskiej szkoły designu School of Form - to dla nich sposób na sprawdzenie swoich możliwości projektowych i organizacyjnych, a dla gości gwarancja, że dekoracje zawsze będą kreatywne i zaskakujące.

Były już wiszące pod sufitem doniczki z prawdziwymi, pachnącymi roślinami, były kartonowe drzewa, futurystyczne i nowoczesne ażurowe dekoracje i współczesna wersja świętojańskich wianków. Teraz w restauracji królują rybackie sieci, na stołach znajdują się małe pirackie sakwy, a niektórym może zdarzyć się, że rybne menu dostaną zamknięte niczym list w szklanej butelce.

Wraz z zmianą wystroju restauracji zmienia się też menu, które estetycznie i smakowo współgra z aktualnym wyglądem lokalu. Wnętrze restauracji to nie adoracja skrępowanej elegancji, wręcz przeciwnie raczej luz i swoboda w dobrym wydaniu. To jak restauracja wygląda ma wpływ na nastrój gości i to, w jaki sposób się tam czują. W Concordia Taste czują się jak ryba w wodzie! Szczególnie teraz, kiedy w menu królują świeże i pyszne ryby, a nad sufitem wiszą rybackie sieci!

Restauracja Concordia Taste

ul. Zwierzyniecka 3 Poznań