Nowość Kartell - fotel Uncle Jim projektu Philiippe Starcka.

Fotel wuja w nowoczesnym wydaniu

Kolekcja Aunts & Uncles (pol. Ciocie i Wujkowie) projektu Philippe Starcka wyprodukowana przez Kartell i zaprezentowana na mediolańskich Salone Internazionale del Mobile to "rodzina" mebli, z której jako pierwszy do salonów flagowych marki w Polsce trafia fotel Uncle Jim (pol. Wujek Jim).

Rodzina cioć i wujków zaprojektowana przeze mnie dla Kartell to unowocześniona, minimalistyczna wersja foteli, w których zasiadali moi krewni - z fajką bądź przy ręcznej robótce. Czasy się zmieniły, meble również, ale marzenia o wygodzie i komforcie pozostają wciąż takie same

- powiedział Philippe Starck.

Dzięki technologicznym możliwościom włoskiego giganta w dziedzinie produkcji mebli z tworzyw sztucznych, Starck po raz kolejny stworzył kolekcję, która zaskakuje formą. Mamy do czynienia ze współczesną interpretacją tradycyjnego fotela - z jego rozłożystym oparciem, szerokim siedziskiem i podłokietnikami. Przez zastosowanie do produkcji transparentnego poliwęglanu klasyczny wzór został jednak "podany" w nowoczesnej wersji.

Kartell, przezroczysty fotel, przezroczyste meble, desinerskie meble, StarckFot. Kartell

Fotel Uncle Jim o wymiarach 72 cm szerokości, 103 cm wysokości i 68 cm głębokości oraz wadze 11 kg wykonany został w technice odlewu metodą wtryskową, co jest wyrazem ciągłego wyścigu z technologią, jaki Kartell prowadzi od lat.

Prezentacja nowości Kartell zbiega się w czasie z upływającą w tym roku 15. rocznicą transparentnego designu, dla którego drogę wytyczyło pierwsze krzesło z przezroczystego poliwęglanu - powstała w 1999 roku La Marie. Bestseller zaprojektowany także przez Starcka pokazał, że warto inwestować ludzką pracę, czas oraz zasoby finansowe, by osiągnąć to, co pozornie niemożliwe.

Fotel kosztuje 1780 zł.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA>>